Muhabbit

Madencilik Devi Atlas Mining, Çin’deki Faaliyetlerini ABD’ye Taşıyor!

Şirket, Çin tarafından yapılan baskıların bir sonucu olarak böyle bir karar aldıklarını belirtiyor.

New

Bitcoin madenciliği

Çin’de kapsamlı bir Bitcoin madencilik operasyonları bulunan Singapur merkezli Atlas Mining, önemli miktarda hash oranını Kuzey Amerika’ya taşımaya hazırlanıyor.

Atlas Mining 19 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada, ABD merkezli madencilik ortak yerleşim sağlayıcısı Compute North ile 100 megavatın (MW) üzerinde barındırma kapasitesi için bir ortaklık imzaladığını söyledi. Duyuruda, Atlas Mining’in ekipmanlarının dağıtımının gelecek yılın ilk çeyreğinde başlayacağını ve tam dağıtımda saniyede yaklaşık 3,7 exahash (EH/s) hash oranı üreteceğini söyledi. 

Compute North ile yapılan anlaşma, Atlas Mining’in ABD merkezli Core Scientific ile önümüzdeki 15 ay boyunca kurulacak olan 100 megawatt’tan fazla güce sahip bir organizasyon için ev sahipliği ortaklığını duyurmasından sadece birkaç hafta sonra geldi.

Yeni hareket Çin’in yaz boyunca Bitcoin madencilik operasyonlarını kapatmasının ardından Atlas’ın küresel göç ve genişleme planının bir parçası olarak belirtiliyor.  Şirket ayrıca Kuzey Avrupa ve Orta Asya gibi diğer en önemli destinasyonlara da odaklanıyor.

Şanghay merkezli bir kripto para ve blockchain fon Temel laboratuarlarının Bitcoin madenciliği kolu olan Atlas Mining 2019 yılında 44 milyon $ sermaye ile kurulan bir Bitcoin madenciliği fonudur. Şirketin tüm faaliyetleri, ülkenin haziran ayında kripto para alanına yönelik baskısından önce, başlıca Çin madencilik merkezlerinde bulunuyordu.

Atlas Mining, yaptığı açıklamada, bugüne kadar 200.000’den fazla yeni nesil ekipman satın aldığını ve “önümüzdeki birkaç yılda bu trendi sürdürmeyi hedeflediğini” söyledi. Şirket ayrıca, şimdiye kadar farklı bölgelerdeki yerel barındırma ortakları aracılığıyla kendi kendine madencilik için 400 megavattan fazla kapasite ayırdığını söyledi. 

Bitcoin Hash Oranı Artışı Yavaşladı

Hatırlanacağı üzere, Bitcoin’in hash oranı haziran ayındaki çöküşten kaynaklanan kaybının yarısını istikrarlı bir şekilde geri kazanırken, daha önce Çin’de faaliyet gösteren Bitcoin madencilik firmalarının geçiş sürecini tamamlamak için hala uzun bir yolu var gibi görünüyor. Bu durum ise şu an için barındırma kapasitesinin küresel sıkıntısından kaynaklanıyor.

Bu arada Bitcoin’in madencilik zorluğu 19 Ekim tarihinde sadece %1’lik bir artış yaşadı ve ortalama Bitcoin hash oranı yaklaşık 145 EH/s’de kaldı.

Bitcoin Hash Oranı

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version