Muhabbit

Dev Madencilik Şirketi 900 Milyon Dolarlık Yeni Cihaz Siparişi Verdi!

Tam 900 Milyon $ değerindeki yeni madencilik ekipmanı siparişi ilgi çekti.

Mining-Muhabbit

Mining-Muhabbit

Madencilik Şirketi olan Marathon Digital Holdings, 900 Milyon $ değerinde yeni madencilik ekipmanı siparişi verdi.

Şirket tarafından yapılan açıklama ile duyurulan yeni sipariş, Bitmain‘in S-19 XP isimli cihazını içeriyor. 78.000 adet sipariş veren Marathon, ilgili cihazları 2022 yılı içerisinde teslim alacak.

Altı farklı paket halinde teslim edilecek cihazların ilk gönderimi temmuz ayında gerçekleşecek. Her ay 13.000 cihaz teslim alacak olan Marathon, toplamda 78.000 yeni cihazı yıl sonuna kadar bünyesine katmış olacak.

Bitmain’e yapılacak ödemeleri de parçalı şekilde yapacak olan madencilik şirketi, yüzde 35’lik ödemeyi kontratın gerçekleşmesinden birkaç gün sonra gerçekleştirecek.

En Büyük Sipariş

Bitmain’in S19 XP serisi için aldığı toplu en büyük sipariş olarak kayda geçen bu satış ile birlikte Marathon, toplamda 199.000 cihazla işlem kapasitesini ciddi derecede artırmış olacak.

Cihazların tümünün çalıştırılmasının ardından bugünkü hash gücünün 6 kat üstüne çıkmış olacak olacak Marathon, toplamda 23.3 “exahash” güce sahip olmuş olacak.

Halka açık olarak işlem gören Marathon, en büyük madencilik işletmeleri arasında yer alıyor. 2021 yılında 3.000’in üzerinde Bitcoin üretmeyi başaran şirket, bir önceki yıla oranla 338 Bitcoin fazla üretim gerçekleştirmiş görünüyor.

Çin’de yaşanan madencilik yasaklarının ardından büyümelerini hızlandıran ABD’li madencilik şirketleri, Bitcoin tarafında artık büyük oyuncu statüsünde bulunuyor. Geçtiğimiz dönemde Çin, madencilik tarafında büyük bir tekele sahipti. 2021 yılı itibarıyla bu durum, tam tersine dönmüş görünüyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version