Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44311.48
1.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2369.73
-0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.01
17.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.6
3.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ebang, ABD Borsalarında İşlem Görmek İçin Başvuru Yaptı!

Ebang’ın hedefinde, Nasdaq ya da New York Borsası’nda (NYSE) listelenmek var.

Clock
Paylaş
Ebang, ABD Borsalarında İşlem Görmek İçin Başvuru Yaptı!

Önde gelen madencilik şirketlerinden Ebang, ABD borsalarında işlem görmek istediğini belirtti. Bu amaçla halka arz için başvuru yapıtğını belirten şirket, SEC’in cevabını bekliyor.

728×90 muhabbit - Ebang, ABD Borsalarında İşlem Görmek İçin Başvuru Yaptı!300x250 muhabbit - Ebang, ABD Borsalarında İşlem Görmek İçin Başvuru Yaptı!

Başvuruda şirket hisse başına arzda 0.00013 $ istemekte. Toplamda ise 100 milyon $’lık bir halka arz planlanmakta.

Ebang’ın hedefinde ise Nasdaq ya da New York Borsası’nda (NYSE) listelenmek var.

Ebang Hong Kong’da da Arz Olmaya Çalışmıştı

Geçmişte Hong Kong Borsası’nda da listelenmeye çalışan Ebang, 2018 Haziran ayında 1 milyar $’lık bir arz girişiminde bulunmuş, 2018’in sonunda komisyon tarafından reddedilmişti. Şimdi ise 10’da 1’i bir arz oranıyla ABD’de listelenmek isteyen şirket 2 yıl sonra benzer bir girişimde bulunmuş görünüyor.

Ebang’in en büyük geliri ASIC madencilik araçları. 2019’da şirketin gelirlerinin neredeyse yüzde 82’si bu cihazların satışı üzerinden kazanılmış. Elde edilen gelir ise toplam 109 milyon $ civarında.

Kripto para fiyatlarında yaşanan düşüşler de direkt olarak şirketin gelirini etkilemiş durumda. 2018 yılında madencilik cihazlarına ciddi bir talep olması sebebiyle şirketin yıllık geliri neredeyse 319 milyon $ seviyelerine kadar çıkmayı başarmıştı. Fakat ardından gelen düşüş ile birlikte azalan cihaz talebi, gelirleri yüzde 66 düşürmüş görünüyor.

2018 yılında brüt karı 24.4 milyon $ seviyelerinde iken, 2019 yılında bu durum negatife dönerek 30 milyon $’lık bir zarar yazmaya başladı.

Ebang ise gelirlerinde yaşanan bu düşüşü direkt olarak fiyatlamaya bağlıyor.

Madencilik cihazlarının satışı fiyat ile korale bir şekilde ilerler. Bu sebeple fiyat arttıkça madencilik cihazlarına talep artarken, fiyat düşüşe geçtiğinde cihazlara talep de otomatik olarak azalır.

Piyasadaki talep dogrultusunda cihaz sayısındaki sınır sebebiyle cihaz fiyatlarının da arttığını belirten Ebang yetkilileri, talep olmadığında cihazların yarı fiyatına bile alınabildiğini belirtmekte.

Uygun Piyasa Koşulları Tekrar Oluştuğunda 8 nm Cihazların Seri Üretimine Hazırız

Piyasada talebin tekrar artması ile anında seri üretime başlayabilecek kapasiteleri olduğunu belirten Ebang yetkilileri, bu sefer oluşacak dalgada 8 nm cihazları üretebileceklerini belirtti.

Altcoinler İçin De Cihazlar Gelecek

Mevcut dalga için altcoin madencilik ekipmanları için de çalıştıklarını belirten yetkililer, Monero (XMR) ve Litecoin (LTC) için madencilik ekipmanı sunancaklarını sözlerine eklediler.

Nasdaq’da hali hazırda işlem göre madencilik firması Canaan Creative, 2019’da 90 milyon $’lık bir halka arz gerçekleştirmişti.  9 $ seviyelerinden işlem gören şirket hisseleri yaşadığı yüzde 50’lik düşüş sonrasında 4.23 $’dan işlem görmekte.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar