BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Madencilik Şirketi Ebang, Hedefine Ulaştı

Çin merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Ebang, Nasdaq üzerinde EBON adı ile listelenecek.

Yayın:

-

Madencilik Şirketi Ebang, Hedefine Ulaştı

Çin merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Ebang, Nasdaq üzerinde EBON adı ile listelenecek.

Nasdaq 2 ay kadar önce, kendi tokenlarını çıkartmak ve kripto para borsası oluşturmak için blockchain yazılım firması R3 ile anlaşmıştı. Birçok token ve coin’in teker teker listelendiği borsada sıra EBON’a geldi.

Çin merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Ebang’ın EBON adı ile Nasdaq’ta listelenmeye başlayacağı açıklandı. Çin yerel haber merkezinin haberine göre, Blockstream’in CSO’su Samson Mow, Hangzhou’da gerçekleşecek olan Ebang IPO dair bir davetiye yayınladı. 26 Haziran cuma günü gerçekleşecek olan “listeleme” etkinliği merakla bekleniyor.
Ebang, daha önce Hong Kong borsalarında yer almaya çalışmıştı. 2018 yılının Haziran ayında 1 milyar dolarlık arzı, yine 2018 yılının sonlarına doğru komisyon tarafından reddedilmişti. 
Sonrasında gözünü New York Borsası’na (NYSE) ve Nasdaq’a dikmişti. 2020 yılının Nisan ayında New York Borsası’nda listelenmek adına halka arz başvurusunda bulundu. Bu başvuru henüz bir red ya da kabul şeklinde cevaplanmadı.
Madencilik Şirketi Ebang, Hedefine Ulaştı
Çin yerel haber merkezinde geçen habere göre Ebang, bir diğer hedefi olan Nasdaq borsasında listelenme konusunda başarılı olup hedefine ulaştı. Böylece Nasdaq üzerinde listelenen ikinci madencilik şirketi oldu.  Nasdaq üzerinde listelenen ilk madencilik şirketi ise Canaan’dı.
Çin merkezli Bitcoin madenciliği şirketi, 19,3 milyon hissesini 4,5-6,5 dolar arasında satışa koymayı planlıyor. Böylece 125 milyon dolar gibi bir gelir elde etmeyi düşünen şirketin, IPO başarılı olduğu taktirde 800 milyon dolar gibi bir değeri olabilir.

Değişen Dengeler

Son yapılan bir araştırmaya göre, özellikle Bitcoin başta olmak üzere kripto para madenciliği şirketlerinde dengeler değişmeye başladı. Ebang ve Canaan’ın yanı sıra kripto para madenciliği şirketi MicroBT adından söz ettirir oldu.
Ebang 2019 yılında 109 milyon dolarlık gelirine rağmen 30,6 milyon dolarlık bir zarara girdiğini açıkladı. 2019 yılında zarar eden bir başka isim ise Canaan oldu. Halka arzı sonrası 149,8 milyon dolarlık bir zararı olduğunu açıkladı.
Bitmain’in kan kaybı ise bambaşka bir nedenden. Bitmain’in Tasarım Direktörü Dr. Yang Zuoxing tarafından kurulan kripto para madenciliği şirketi MicroBT, Bitmain’in payını da alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin Tarihinin En Büyük Transferi Gerçekleşti! Xapo’dan Transfer!

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin tarihinin en büyük transferi dün itibarıyla gerçekleştirildi.

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Bitcoin Transferi Detayları

Xapo Cüzdanı

Blockchain verilerine göre 88,857 adet Bitcoin iki farklı adrese bölünmüş durumda. Whale Alert verilerine göre transfer Xapo’dan gerçekleşmiş görünüyor. Xapo ise birçok para birimi için gönderme, alma ve saklama hizmeti sunuyor. Bitcoin saklamak için de en çok tercih edilen şirketlerden birisi olan Xapo, Gibraltar (Cebelitarık) meşeli bir şirket olarak öne çıkmakta.

Yine Whale Alert verilerine göre Xapo’dan gönderilen Bitcoin’lerin tanımlanamayan bir cüzdan gönderildiği belirtiliyor. Bu noktada kişinin ya da kurumun hangi amaçla bu işlemi gerçekleştirdiği belirsiz görünüyor. Cüzdan güvenliği açısında belirli sürelerde taşınan cüzdanlardan biri olma olasılığı bulunan cüzdan, aynı zamanda satış için de transfer ediliyor olabilir.

DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

İlk 100 Kripto Para Birimi

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Abra CEO’su Bill Barhydt: Yatırım Portföyümün Yüzde 50’sini Bitcoin Oluşturuyor

CEO sahip olduğu Bitcoin hisselerini artırdı.

Yayın:

-

Büyük kripto para birimi şirketi Abra’nın kurucu ortağı ve CEO’su, Bill Barhydt Bitcoin’de (BTC)  açıkça yükseliş beklentisini duyurdu.

Abra CEO’su sosyal medya platformu twitter üzerinden yayımladığı bir mesaj ile cüzdanında bulundurduğu Bitcoin yatırım miktarını arttığını açıkladı. CEO’ya göre, Bitcoin şu anda toplam yatırım portföyünün % 50’sini oluşturuyor.

Para Görüşmeleri üzerine Youtube üzerinde yaptığı bir canlı yayında konuşan Barhydt YouTube canlı yayınında Bitcoin’in şu anda dünyadaki en iyi yatırım fırsatı da olduğunu iddia ederek Bitcoin konusundaki yükseliş beklentisini yineledi.

Yönetici, Bitcoin’in kıtlığının kripto para biriminin en iyi yatırım seçeneği olmasının en büyük nedenlerinden biri olduğunu söyleyen Barhydt şu açıklamaya yaptı:

“Yeni Bitcoin’in basılması önümüzdeki yıllarda sıfıra yaklaştıkça, fiat’a karşı değeri fırlayıp artmaya devam edecek. Nakit ya da fiat olarak da adlandırılan devlet tarafından basılan para, aslında değersizleşirken, Bitcoin’in değeri sabit artıyor. Asla şu anda olduğundan daha az fiat basılmayacak. Nakit sadece gittikçe daha fazla değersizleşecek. “

Canlı yayın sırasında Barhydt , Tether ( USDT ) ve USD Coin ( USDC ) gibi stablecoin’lere ve ayrıca Merkez Bankası dijital para birimleri (CBDC)’ne de değindi. Dijital Yuan gibi küresel CBDC’lerin ihraç edilmesinin, Merkez Bankalarının para basmayı bırakacağı anlamına gelmediğini savundu. Barhydt açıklamasında bu durumun Merkez Bankalarının aslında istediği zaman para basma konusunda sorumsuz davranışlarına devam etmelerini kolaylaştırdığını dile getirdi.

Önde gelen Bitcoin boğalarından biri olarak bilinen Barhydt, Ekim 2020’nin başlarında yaptığı bir açıklamada, 2015’ten bu yana yükselişe geçen Bitcoin’in bu yükselişine devam edeceğini açıkladı. Barhydt, daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin’i altına benzer bir değer deposu olarak da adlandırmıştı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.