Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39555.7
1.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2158.1
3.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.27
2.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.6
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Madencilik Şirketi Ebang, Hedefine Ulaştı

Çin merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Ebang, Nasdaq üzerinde EBON adı ile listelenecek.

Clock
Paylaş
Madencilik Şirketi Ebang, Hedefine Ulaştı

Çin merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Ebang, Nasdaq üzerinde EBON adı ile listelenecek.

Nasdaq 2 ay kadar önce, kendi tokenlarını çıkartmak ve kripto para borsası oluşturmak için blockchain yazılım firması R3 ile anlaşmıştı. Birçok token ve coin’in teker teker listelendiği borsada sıra EBON’a geldi.

728×90 muhabbit - Madencilik Şirketi Ebang, Hedefine Ulaştı300x250 muhabbit - Madencilik Şirketi Ebang, Hedefine Ulaştı
Çin merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Ebang’ın EBON adı ile Nasdaq’ta listelenmeye başlayacağı açıklandı. Çin yerel haber merkezinin haberine göre, Blockstream’in CSO’su Samson Mow, Hangzhou’da gerçekleşecek olan Ebang IPO dair bir davetiye yayınladı. 26 Haziran cuma günü gerçekleşecek olan “listeleme” etkinliği merakla bekleniyor.
Ebang, daha önce Hong Kong borsalarında yer almaya çalışmıştı. 2018 yılının Haziran ayında 1 milyar dolarlık arzı, yine 2018 yılının sonlarına doğru komisyon tarafından reddedilmişti. 
Sonrasında gözünü New York Borsası’na (NYSE) ve Nasdaq’a dikmişti. 2020 yılının Nisan ayında New York Borsası’nda listelenmek adına halka arz başvurusunda bulundu. Bu başvuru henüz bir red ya da kabul şeklinde cevaplanmadı.
New York Borsasi  712x400 - Madencilik Şirketi Ebang, Hedefine Ulaştı
Çin yerel haber merkezinde geçen habere göre Ebang, bir diğer hedefi olan Nasdaq borsasında listelenme konusunda başarılı olup hedefine ulaştı. Böylece Nasdaq üzerinde listelenen ikinci madencilik şirketi oldu.  Nasdaq üzerinde listelenen ilk madencilik şirketi ise Canaan’dı.
Çin merkezli Bitcoin madenciliği şirketi, 19,3 milyon hissesini 4,5-6,5 dolar arasında satışa koymayı planlıyor. Böylece 125 milyon dolar gibi bir gelir elde etmeyi düşünen şirketin, IPO başarılı olduğu taktirde 800 milyon dolar gibi bir değeri olabilir.

Değişen Dengeler

Son yapılan bir araştırmaya göre, özellikle Bitcoin başta olmak üzere kripto para madenciliği şirketlerinde dengeler değişmeye başladı. Ebang ve Canaan’ın yanı sıra kripto para madenciliği şirketi MicroBT adından söz ettirir oldu.
Ebang 2019 yılında 109 milyon dolarlık gelirine rağmen 30,6 milyon dolarlık bir zarara girdiğini açıkladı. 2019 yılında zarar eden bir başka isim ise Canaan oldu. Halka arzı sonrası 149,8 milyon dolarlık bir zararı olduğunu açıkladı.
Bitmain’in kan kaybı ise bambaşka bir nedenden. Bitmain’in Tasarım Direktörü Dr. Yang Zuoxing tarafından kurulan kripto para madenciliği şirketi MicroBT, Bitmain’in payını da alıyor.
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar