Muhabbit

Madencilik Yarışı Devam Ediyor! Blockcap 10,000 Yeni Cihaz Alıyor!

Kuzey Amerika Bölgesi Bitcoin madenciliğindeki payını artırmaya devam ediyor.

bitcoin madenciliği

Kuzey Amerika Bölgesi Bitcoin madenciliğindeki payını artırmaya devam ediyor.

Bitcoin madenciliği yapan Blockcap, 10,000 yeni ASIC cihaz satın aldığını açıkladı. Bitmain üretimi Antminer S19 cihazından toplamda 10,000 adet alan şirket, hash gücünü iki katına çıkartmayı planlıyor.

2020 yılında Core Scientific tarafından kurulan Blockcap, halihazırda 10,000 adet S19’a sahip durumda. Yeni gelen cihazlar ile birlikte üretim kapasitesi ve hash gücü iki katına çıkmış olacak.

Mevcut cihazlar 950 petahash gücü ile güncel zorluk seviyesine göre 24 saat içinde 5.5 BTC üretimi gerçekleştirebiliyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yeni cihazların teslimi Mart- Ağustos döneminde gerçekleştirilecek. Yeni cihazların eklenmesi ile birlikte Blockcap’in hash gücü 1,900 “petahash”e çıkmış olacak.

Son dönemde artan cihaz talebi ile birlikte ekipman üreticileri zor ama karlı bir dönem geçiriyor. Ellerindeki stokları tüketen şirketler yapılan tüm yeni satış işlemlerini önümüzdeki dönemde üretilecek cihazlar için gerçekleştiriyor. 2020 yılının Ağustos ayına kadar gün veremeyen ekipman üreticileri talebe yetişmekte zorlanıyor. Bu sebeple ekran kartı fiyatları da zirve yapmış durumda. İkinci el cihazlar neredeyse sıfır cihaz fiyatlarının üzerine çıkmış durumda.

Kripto para madenciliği ile ilgileniyor musunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version