Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41709.99
5.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2261.22
4.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.4
1.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $233.7
2.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

MADworld AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

23 Kasım 2021 tarihinde Muhabbit, kendi Telegram kanalında MADworld ile bir AMA Etkinliği gerçekleştirdi!

Clock
Paylaş
MADworld AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

23 Kasım 2021 tarihinde Muhabbit, kendi Telegram kanalında MADworld ile bir AMA Etkinliği gerçekleştirdi!

728×90 muhabbit - MADworld AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!300x250 muhabbit - MADworld AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

MADworld’e dair merak edilen tüm sorular, MADworld’ün kurucusu olan Jason Long tarafından cevaplandı.

Sizler için AMA etkinliğinde sorulan soruları ve cevapları derledik.

Bize biraz MADworld’den bahseder misiniz? Misyonunuz ve vizyonunuz nedir?

Bizler, NFT alanına girmek isteyen sanatçıları korumak için bu projeyi kurduk. MAD’in açılımı da Multiverse Artist Defender, yani “Çoklu Evren Sanatçı Koruyucusu”.

MADworld, üretici odaklı bir yaklaşıma sahip. Blokzincir dışındaki üreticilerin bu alanda sorunsuz bir şekilde baştan sona kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz. Üreticiler, kendi NFT ve gelir stratejilerini belirleyebilecek ve gelirlerini maksimize edebilecek.

Bizi diğer projelerden ayıran en önemli özelliğimiz ise gerçek dünya ile dijital dünyayı bir araya getirmemiz. Tüm fiziksel tecrübelerin ve varlıkların fiziksel dünyada olduğu gibi dijital dünyada ve blokzincirde de var olabileceğine inanıyoruz, tüm bu ürünler metaverse’de (çoklu evren) farklı yaratıcı formatlarda yer alabilir.

NFT adaptasyonunu blockchain dünyasının dışına taşımak ve burada büyütmek istiyoruz. Bunu da geleneksel kullanıcılarla, NFT’leri bir araya getirerek gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Bize ekibiniz ve danışmanlarınızdan bahsedebilir misiniz? Geçmişleri ve tecrübeleri nelerdir?

Şu anda bu ekosistemde var olan en güçlü ekibe sahibiz. Çok uluslu bir ekip yaratmanın önemine inanıyoruz ve ekibimizde 10 ayrı ülkeden farklı diller konuşan birçok insan çalışıyor. 

Kurucumuz ve CEO’muz Robert Tran, teknoloji alanında başarılı bir girişimci. NASDAQ’da listelenmiş olan ve dijital reklam sektöründe müşterilerine özel çözümler sunan Hong Kong merkezli iClick’in kurucu ortağı. Ekibimizin diğer üyeleri ise teknoloji konusunda oldukça donanımlı.

Dünyadaki en büyük teknoloji firmalarında çalışma deneyimleri bulunuyor. Bu deneyimlere örnek olarak Microsoft, Ebay, Yahoo ve Blackberry gibi şirketleri verebiliriz.

Marketing ekibimiz ise topluluğumuzda stratejik olarak önemli bir noktada. Çok uluslu 4-A iletişim ajansları ile irtibat halindeler.

Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum!

Bugünlerde dolandırıcılığın ve suçun kripto para dünyasında ne kadar yoğun olarak yaşandığından haberdarız. Bu yüzden yatırımcılara güven aşılamak epey zor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ve yatırımcıları projeniz için nasıl ikna edebilirsiniz?

MADworld ve ekibimiz için platformumuzun güvenilir olması çok önemli! Sunduğumuz teknoloji, fiziksel dünya ile dijital dünya arasında bir köprü vazifesi görüyor ve insanların rahatça NFT dünyasına girerek alım-satım yapmalarını sağlıyor. Bunu yapabilmek için insanlara güvenli bir ortam sunmak zorundayız.

Blokzincir endüstrisine eşsiz bir değer kattığımızı düşünüyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi bizim yaklaşımımız, blokzincir ekosistemine uzak olan insanların bu ekosisteme girmesi için güvenli bir ortam yaratmak. NFT’leri fiziksel dünya ile birleştirmemiz ve bunu DAO ile yapmamız bizi diğerlerinden ayıran önemli bir nitelik.

Teknik açıdan konuşacak olursak, geçtiğimiz günlerde Certik firması akıllı kontrat ve protokol güvenliğimizi denetledi. Bildiğiniz gibi Certik, ekosistemdeki önde gelen denetim firmalarından biri. Bu denetimin amacı kodlamalarımızda herhangi bir açığın bulunup bulunmadığının araştırılmasıydı.

Bu süreci güzel bir şekilde atlattık ve MADworld’ün gerekli standartları yerine getirebildiğini belgelemiş olduk. Projemiz güvenlik açıklarına ve ataklara karşı korunabilecek bir altyapıya sahip.

Bildiğiniz gibi Metaverse şu sıralar çok ilgi görüyor. Projenizde Metaverse adına yeni gelişmeler olacak mı? Böyle bir düşünceniz veya planınız var mı?

Metaverse, yol haritamızda! Portföyümüzü büyütmek için Animoca Brands’ın rayına oturmuş metaverseleriyle birleştireceğiz. Aynı zamanda kendi metaverslerimizi hem online hem de offline olarak geliştirmeye devam edeceğiz.

İngilizce popüler bir dil ama bu projeyi İngilizce’nin iyi konuşulmadığı ülkelere ve topluluklara yaymak için planlarınız nelerdir?

Merkeziyetsizliğin arkasındaki asıl felsefe gerçekten merkeziyetsiz olabilmek. Sınırların ötesinde birçok farklı dillerde iş yapmak istiyoruz. Bu anlamda olabildiğince fazla Türk üyemizin olması gerçekten harika olur, desteğinizi istiyoruz!

Topluluktan aldığınız geri bildirimleri önemsiyor musunuz? Yeni projelerin çoğu yalnızca yatırım konusunu düşündüğünden, geri bildirimler sizin için bir öncelik durumu mu?

Bu, platformumuzun en çekirdek kısımlarından biri. Topluluğumuza yönetişim yetkinliği vermek için DAO (merkeziyetsiz otonom organizasyon) geliştireceğiz. Üye sayımız arttıkça biz de büyüyeceğiz, topluluğumuzla birlikte evrileceğiz.

MADworld projeniz için bir destekçiniz veya yatırımcınız var mı?

Güçlü yanlarımız organizasyon yapabilen insanlar! Büyük networkümüz ve bu networkün sağladığı fırsatlar. MADworld ilk olarak Animoca Brands JV’si olarak kuruldu. Animoca Brands metaverse’leri içinde birbiriyle çalışabilen NFT’ler sunuyoruz.

Bizim için yol haritanızdan bahsedebilir misiniz?

Çok detay vermeden cevaplamak istiyorum. Marketimiz 2022’nin ilk çeyreğinde hazır olacak ve DAO da hemen ardından gelecek. Birçok metaverse projesi bizleri bekliyor olacak.

Ayrıca önümüzdeki aylarda yine “madminds” NFT serisine devam da edeceğiz. Sıradaki seri harika!

Artan Ethereum işlem ücretlerinin platformunuza olan ilgiyi azaltacağını düşünüyor musunuz?

Zincirler arası bir stratejimiz var. Tabii ki Ethereum (mainnet) ile başlayacağız ama aynı zamanda EVM uyumlu zincirler için de (BSC, Avalanche vs…) hazır olacağız. Bunu elbette verimlilik için yapıyoruz. Aynı zamanda varlıkların uzun vadeli taşınabilirliğini sağlamak da buna dahil. Tam bir dijital varlık yaşam döngüsüne inanıyoruz!

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar