Muhabbit

Mahkeme, FTX ve Genesis Arasındaki 175 Milyon Dolarlık Anlaşmayı Onayladı

11 Ekim’de New York Güney Bölgesi Federal İflas Mahkemesi, FTX ve Genesis arasındaki anlaşmayı onayladı.

Genesis Global Trading (GGC), FTX ile önemli bir anlaşmaya vardı. Anlaşma gereği, Genesis’in FTX’e 175 milyon dolar gibi büyük bir ödeme yapması planlanıyor. Ayrıca, net olmamakla beraber Genesis’in kredi bölümünde müşteri para çekme işlemlerinin geçici olarak durdurulduğu iddia ediliyor.

11 Ekim’de New York Güney Bölgesi Federal İflas Mahkemesi, FTX ve Genesis arasındaki anlaşmayı onayladı.

Genesis, mahkemenin bu anlaşmayı “adil ve hakkaniyetli” olarak değerlendirdiğini belirtiyor. Genesis, uzun süren ve sonuçları belirsiz mahkeme savaşlarından kaçınmak istiyor. Ancak FTX alacaklıları, bu anlaşma karşısında hoşnutsuzluklarını dile getirdiler ve FTX’in Resmi Teminatsız Alacaklılar Komitesini bu anlaşmaya itiraz etmeye zorladılar.

Genesis, FTX’in çöküşünden kaynaklanan sıkıntılarla karşı karşıya

Genesis’in, sıkıntıları Kasım 2022’de FTX’in çöküşüyle başladı ve FTX ile finansal bağlantıları nedeniyle ciddi zorluklarla karşı karşıya kaldı. Türev işletmesi, toplamda 175 milyon dolar değerindeki kripto varlıklarına erişimini kaybetti.

Ayrıca Genesis, Kasım 2022’de müşteri para çekme işlemlerini geçici olarak durdurdu ve Ocak 2023’e kadar iflas başvurusunu yaptı. FTX ile yaşanan bu yasal çıkmaz, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in duruşmasıyla eş zamanlı olarak ilerliyor. Sam Bankman Fried ise ciddi suçlamalarla karşı karşıya. Bu suçlamalar arasında dolandırıcılık, kara para aklama ve yetkililere rüşvet verme bulunuyor.

Ayrıca, eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison, mahkeme salonunda önemli bir ifade verdi. Sam Bankman-Fried’in yönlendirmesiyle, Genesis’in ticaret ve kredi eş başkanı ile görüşmeden önce yedi farklı bilanço hazırladığını itiraf etti. Bu strateji, Alameda Research’ün kayıtlarındaki devasa kredileri, özellikle de FTX müşterilerine olan 9.9 milyar dolarlık şaşırtıcı borcu gizlemeyi amaçlıyordu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version