Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39386
1.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2157.9
3.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.3
1.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.1
-0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

Marnotaur Nedir?

Marnotaur, yenilikçi çözümler ile DeFi sektörünü geliştirmek istiyor.

Clock
Paylaş
Marnotaur Nedir?

Likidite, kripto para birimleri de dahil olmak üzere ticareti yapılabilen her varlık için önemlidir.

Likiditenin fazla olması, bir para birimini keskin düşüşlerden korur ve fiyat oynaklığını olumlu bir şekilde etkiler. Bu nedenle Marnotaur platformu, kullanıcıların tercihleri ne olursa olsun ek gelir elde etmeleri için çeşitli likidite havuzları oluşturmaya önem veriyor.

728×90 muhabbit - Marnotaur Nedir?300x250 muhabbit - Marnotaur Nedir?

Likidite Sağlamak Ne Demek?

Finansal piyasada, “likidite” terimi, bir varlığın nakit veya başka bir para birimi ile ne kadar kolay takas edilebileceğini açıklamak için kullanılır. Yüksek likidite, her zaman piyasadaki en iyi koşulları sağlar.

Bu durum, kullanıcıların ilgisini çeker ve bir varlığın ticaret hacminin yükselmesi ile sonuçlanır. Bu şartlar sağlandığında, bu varlıklar fiyat oynaklığına dayanıklı olacağı için varlıklar, yatırımcılar için daha da çekici hale gelir. Dolayısıyla yüksek likiditeye sahip olan varlıklara daha fazla talep olur ve proje büyümeye başlar.

Bildiğiniz gibi likidite sağlamak için platformlar, likidite havuzları oluşturur. Bu havuzlar, yatırımcıların likidite sağlama amacı ile fonlarını belirli bir süre boyunca yatırdıkları bir havuzdur. Bu sadece platforma değil, aynı zamanda kullanıcılara da yarar sağlar. Likidite sağlayıcısı rolünü üstlenen yatırımcılar, pasif bir şekilde gelir kazanırlar.

Likidite sağlarken kâr elde etmenin iki yolu vardır: Yield Farming ve Staking.

Yield Farming, havuza token ekleyerek katkıda bulunma sürecidir. Bu süreçte kullanıcılar, projenin yerel tokenı ile ödüllendirilir. Stake kısmında ise kullanıcılar, havuza katkıda bulunduğu aynı varlık şeklinde ödüllendirilir.

Yield Farming’in ve staking’in kârlılığı, yıllık yüzde oranı (APR) ve yıllık getiri oranı (APY) ile ölçülebilir. Ayrıca, bunları yaparken kullanıcıların varlıklarını havuzda tuttuğu süre önceden belirlenebilir. Tahmin edebileceğiniz gibi süre ne kadar uzun olursa, kullanıcı o kadar fazla ödül kazanma şansına sahip olur.

Marnotour Ek Gelir Yaratmak İçin Fırsat Sunuyor

Kripto para piyasasının büyümesi ile birlikte, kullanıcıların ihtiyaçları da buna göre şekilleniyor. Bazı insanlar için hızlı para kazanmanın en iyi yolu ticarettir. Ancak bazı kişiler, ek gelir elde etme fikrini daha iyi buluyor. Çünkü bu tarz bir yatırım planı, kullanıcılara düşük bir risk oranı sunuyor. Piyasanın istikrarsız bir hale geldiği durumlarda, yield farming ve staking iyi bir tercih olabilir.

Bu düşünceler ile birlikte, son bir senede havuzlara aktarılan toplam varlık miktarı on kat artış gösterdi. Ancak buna rağmen birçok platform, giriş engelleri, APY’deki hızlı düşüş ve düşük havuz oranları gibi sorunlarla karşı karşıya.

Marnotaur, piyasa koşullarını iyileştirerek kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm sağlamak istiyor. Platformda, herhangi bir yatırımcı maksimum kâr elde etmek için uygun bir likidite havuzunu tercih edebilir.

Neden Marnotaur?

Marnotaur, kullanıcıları için giriş engellerini azaltıyor ve ödülleri birkaç kat artırmasına olanak tanıyan kaldıraç sistemini sunuyor.

Platform, yatırımcılara kaldıraç sistemini sağlamak için likidite havuzlarını kullanıyor. Bu sayede kullanıcılar ve likidite sağlayıcılar bundan yararlanabilir duruma geliyor.

Ayrıca proje, likidite ücretlerini projenin tüm yatırımcıları arasında paylaştırıldığını söylüyor. Kullanıcılarına çok sayıda havuz sunduğunu belirten şirket, herkes için uygun koşulları bulmaya çalışıyor.

Ayrıca Marnotaur’un çoklu zincir sistemi sayesinde kullanıcılar, birçok fırsatı tek bir platform üzerinde değerlendirebilir. Marnotaur’un gelecek planları arasında, tüm büyük blockchainler ile etkileşime girmek var. Ayrıca proje ilerleyen zamanlarda, kullanıcıların diledikleri para birimiyle kendi havuzlarını oluşturmalarına ve istedikleri koşulları belirlemelerine olanak sağlayacağını da söylüyor.

Marnotaur, ek bir gelir yaratmak amacıyla yenilikçi çözümler ve araçlar ile DeFi sektörünü geliştirmek istiyor.

Marnotaur kullanıcılarına aşağıdaki ürünleri sunuyor:

  • LP Staking Havuzları: Kullanıcılar havuza LP tokenlarını ekleyerek pasif gelir elde edebilir.
  • Tek Birimli Staking Havuzları: Kullanıcılar havuza istedikleri kripto parayı ekler ve pasif gelir elde eder.
  • Borç verme/Borç alma: Bu havuz, üstteki iki havuzdan daha kârlıdır. Bunun en büyük sebebi, kullanıcıların iki türde ödül kazanmasıdır. Bu ödüller, likidite sağlama ödülü ve bu paraları ödünç alanlardan gelen işlem ücretleri olarak ikiye ayrılır.

Marnotaur, yatırımcılara farklı koşullarda yer alan ürünleri sunarak, çeşitli varlıklara olan talebi artırmanın yanı sıra aynı zamanda kullanıcıların daha fazla gelir elde etmesini sağlamak istiyor.

Marnotaur’un Twitter adresi için buraya tıklayabilirsiniz.

Marnotaur’un internet sitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir?

Daha fazla DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar