Muhabbit

Marvel ve DC, Karakterlerini İçeren NFT’lerin Satışına Karşı!

Marvel ve DC’nin NFT alanına bakış açısı nasıl?

marvel dc nft muhabbit

marvel dc nft muhabbit

Bloomberg Quicktake’tan Madis Kabash, çizgi roman sektörünün emektar isimlerine NFT’ler hakkındaki görüşlerini ve sektörün gidişatını sordu.

Sektörün önde gelen isimleri, Kabash’ın NFT ve çizgi roman dünyası arasındaki ilişki ile alakalı sorularını yanıtladı. Sektör çalışanlarının verdiği demeçlere göre sektörün liderleri Marvel ve DC, sanatçılarının dijital çizimlerinin NFT olarak satışa çıkarılmasına karşı çıkmakta.

Genel olarak bakıldığında Marvel ve DC, sanatçılarının orijinal işlerini “şirket dışı” satışa çıkartmalarını doğru bulmuyor. Yani yan gelir elde etmelerine ket vuruyor. Bununla birlikte sanatçılarının çizimlerinin dijital olmasını da tasvip etmedikleri dile getiriliyor. Bunun sebebi ise kazanç kapısının el çizimi orijinallerden geçtiğini düşünmeleri.

Marvel ve DC’nin Fikirleri Değişebilir!

Marvel ve DC’nin fikirlerinin değişebileceği şeklinde bir görüş de mevcut. Bu görüşün dayanağı ise Marvel’ın NFT pazar yeri projesi VeVe’yi hayata geçirmesi. Marvel, geçtiğimiz ay NFT pazar yerini açarak ilk olarak bir Spiderman NFT’sini satışa sunmuştu. Marvel’in VeVe platformundaki sanatçılar ve içerik oluşturucular için yan gelir sağlamayı planladığını bildirildi.

Kurumsal markalar, dijital koleksiyon ürünleri piyasaya sürerek ve popüler NFT’leri satın alarak NFT alanını hedeflemeye başladı. Tüm dünyada giderek artan NFT ilgisiyle birlikte Marvel ve DC’nin bu alana girmek için adımlar atması oldukça normal karşılanmakta.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version