Muhabbit

Mastercard Kripto Para Ödemelerinin Kabul Edilmesini Sağlayacak!

Mastercard, işletmelerin kripto para ödemelerini kabul etmesini sağlayacak.

mastercard

Mastercard, işletmelerin kripto para ödemelerini kabul etmesini sağlayacak. Yeni planını duyuran şirket, işletmelere kripto para kabul etme opsiyonu sunmaya hazırlanıyor.

İlk defa ortaya konacak çözüm ile bu çapta bir şirket, kripto para ödemelerine destek vermiş olacak.

Henüz hangi kripto para birimlerine destek vermeyi planladığını açıklamayan şirketin, hangi para birimlerini destekleyeceği büyük merak konusu. İşletmeler tarafındaki geliştirmelerin bu yıl tamamlanması ve kripto para ile ödeme sisteminin aktive edilmesi bekleniyor.

Mastercard CEO’su Michael Miebach tarafından yapılan açıklamaya göre planlanan tarih dördüncü çeyrek. 2021 yılının son çeyreğinde yeni sistemi tam anlamıyla entegre edip kullanıma hazır hale getirmeyi planladıklarını belirten Miebach, işletmeler için maksimum seviyede esneklik sunmak istediklerinin altını çizdi.

Geçtiğimiz dönemde başlatılan ve halihazırda Uphold ve Wirex ile çalışmalara devam eden Mastercard, bir noktada kripto paralarla ödeme çalışmalarının parçası konumundaydı.

Şirketlerle yapılan çalışmada ödemeler kripto para ile yapılsa da işletmelere ulaşan para, itibari para birimlerine çeviriliyordu. Yeni sistemde direkt kripto para ödemesi sağlanması amaçlanıyor.

Tesla’nın Bitcoin ile araç satışı ile ilgili adımlarını henüz bir hipotez olarak değerlendiren Mastercard, dünya çapında bir “Kripto Para Ekonomisi” için halen erken olduğunu belirtti.

Mastercard tarafından atılan adımı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version