Muhabbit

Mastercard Ve ConsenSys Partnerliği! ConsenSys’in 65 Milyon Dolarlık Fonu!

Mastercard’ın partnerliğini duyurduğu ConsenSys, JP Morgan dahil olmak üzere birçok şirketten 65 milyon dolar fon topladığını açıkladı.

consensys muhabbit

consensys muhabbit

Blockchain teknolojileri firması ConsenSys, bugün (13.04.2021) yaptığı açıklamada büyüme ve gelişmesini finanse eden şirketleri açıkladı. Açıklamaya göre ConsenSys; Mastercard Inc., JP Morgan, UBS Group AG, BNY Mellon ve son olarak BlackRock Inc gibi başlıca şirketlerden 65 milyon dolarlık fon toplamış.

Bu açıklamanın yanı sıra Mastercard Inc. cephesinden de bir açıklama geldi. Bugün neredeyse aynı zamanlarda yapılan açıklamada Mastercard, Blockchain teknolojileri firması ConsenSys ile masaya oturduklarını ve partnerlik anlaşması imzaladıklarını açıkladı.

Ethereum ekosistemini desteklemek için araç ve hizmet sağlayıcısı ConsenSys, şirketlerin daha güçlü finansal altyapı ve teknoloji geliştirmesini sağlamak için yeni nesil network’ler oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

Partnerlik Mastercard Inc. İçin Oldukça Önemli!

Şu anda 6 merkez bankasına merkez bankası dijital para birimi çıkartmasında yardımcı olduğunu ifade eden Blockchain teknolojileri firması ConsenSys’in NFT’lerle de ilgili olduğu bilinmekte. Ethereum ağının geliştirilmesine gönül veren firmanın her koldan bu konuda girişimlerde olduğu bu dönemde Mastercard Inc. ile yaptığı partnerlik anlaşması ayrı bir önem taşıyor.

Özellikle Visa’nın kripto para dünyasına adaptasyonunun önemli ölçüde konuşulduğu bugünlerde Mastercard’ın yaptığı partnerlik, yarışta geride kalmak istemediğinin göstergesi olabilir. Mastercard’ın Blockchain patentleri ve ödeme ağı, ConsenSys’in Blockchain geliştirme konusundaki uzmanlığı ile birleştiğinde, Ethereum üzerine kurulu kuruluşlar için açık kaynaklı bir protokol olan ConsenSys Quorum’a dayalı sağlam bir teknoloji yığını (tech stack) sunacak.

Mastercard’ın Dijital Varlık ve Blockchain Ürünleri ile Ortaklıkları departmanından sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan değişen teknoloji ile ilgili olarak konuştu.

“Finansal hizmetlerin Blockchain teknolojisine hızlı bir şekilde gerçekleşen geçişi, işletmelerin, hükümetlerin ve insanların dünya çapında gerçek zamanlı olarak yaptıkları işlemleri yeniden şekillendirmeye devam ediyor.”

Bununla birlikte Dhamodharan, ConsenSys yatırımları ve partnerlikleri hakkında da konuştu.

“ConsenSys’e yaptığımız yatırım, Blockchain teknolojisindeki yenilikleri hızlı bir şekilde takip etmemizi ve Enterprise Ethereum’da aktif olarak uygulamalar geliştiren, açık kaynaklı teknolojiler ve topluluklardan yararlanan müşterilerimizi desteklememizi sağlayacak.”

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version