BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Max Keizer’e Göre Bitcoin 6 Haneli Yolculuğuna Başladı!

Bitcoin sevdalısı Max Keizer, Bitcoin’in yolculuğunun uzun olduğunu düşünüyor!

Yayın:

-

Max

Max Keizer’e göre, popüler kripto para birimi bir hafta içinde %20’nin üzerinde kazanç sağlayacak ve 28.000 $’a kadar da yükselmeyi bırakmayacak.

27 Temmuz tarihinde paylaştığı bir tweet dizisinde Keizer Report’tan Max Keizer, Bitcoin’in 30.000 $’lık rallisinden sonra 6 haneli rakamlara yöneleceğini düşünüyor.

Keizer, Bitcoin sürpriz bir şekilde 11.200 $’ı geçeceğini tahmin etti. Bildiğiniz üzere, Bitcoin geçtiğimiz günlerde 10.000 $ seviyelerine gelip tutunmayı başardı. Ayrıca verilere göre bu beş rakamlı yolculuk 2020 yılında yaşanan diğer yolculuklardan çok daha sağlam görünüyor.

Keizer, “Bir geri çekilme durumu görmeden önce 28.000 $’ı göreceğiz ve sonrasında 6 haneli rakamlar bizi bekliyor” dedi.

İyimserliği ve diğer kripto para birimleri karşısında Bitcoin’i tercih etmesi ile bilinen Keizer, altın düşkünü Peter Schiff’e eleştiri oklarını yöneltti. Geçtiğimiz günlerde ABD dolarına karşı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan altın için kutlama yazıları yazan Schiff, daha önce Bitcoin’i altına karşı reddetmişti.

Pazar günü YouTube kanalında Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ile yaptığı bir görüşmede, Bitcoin için “Ya yükseliş ya da yerinde sayma” dedi.

Keizer’in ve Schiff’in diğer argümanları hakkında konuşmak için pek zamanı olmadı. Fakat Keizer, Bitcoin şüphelisi Schiff’in gizli gizli altın seçiminden pişman olduğunu iddia etti.

Muhtemelen @PeterSchiff şu anda kafasını duvarlara vuruyordur.

Bitcoin ve Altın Fiyatının 3 Aylık Karşılaştırması Kaynak : Skew

Analistlere Göre Bitcoin Fiyatı Çok İlginç Bir Durumda

Pazartesi günü belirtilen bilgilere göre altın, ABD doları zayıflarken etkileyici bir performans gösteren güvenli liman patlaması yaşadı.

Federal Reserve’den para arzını şişiren başka bir uyarıcı teşvik ise, yatırımcılar arasında rahatsızlık yaratan jeopolitik gerilimler ve devam eden corona virüs pandemisi ile birleşti.

Basın zamanında, BTC / USD paritesinde 11.380 $’a kadar ulaştıktan sonra, 10.730 $ seviyelerine geri döndü.

Analistlere göre, 10.500 dolar gibi bir ciddi direnç noktasını işaret eden göstergeler Bitcoin için bir dönüm noktası olacak gibi görünüyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Atari, Kasım Ayında Halka Açık Token Satışı Yapacak!

Atari, oyun endüstrisinde bir ilki gerçekleştiriyor!

Yayın:

-

atari

Atari, Kasım ayı başlarında Bitcoin.com’da halka açık bir token teklifi gerçekleştirecek. Teklif tamamlanır tamamlanmaz, ERC-20 tabanlı AtariToken, Bitcoin.com borsasında işlem görmeye hazır hale gelecek. Token satışının kesin detayları henüz açıklanmadı, ancak Atari CEO’su Fred Chesnais, Token satışının 1 saniye kadar sürebileceğine inandığını söyledi:

Bu süre değişebilir. 1 saniye de olabilir 1 saat de. Yani bu durum sabit olarak belirlediğimiz miktara bağlı. Dürüst olmak gerekirse cidden kesin bir cevap veremiyorum.

Atari, özel satışlar ile şu ana kadar 1.5 milyon $ toplamış durumda. Chesnais, halka arz ile ilgili en önemli şeyin ek sermaye değil, hemen ardından gelen likidite olduğunu söyledi. AtariToken için olası kullanım durumları hakkında çeşitli DeFi protokolleri ile görüşülüyordu, ancak likidite eksikliği, yaklaşan satışın ve listelemelere engel olabileceğini gösterdi. Chesnais, AtariToken’in benzersiz bir DeFi kullanım durumu yaratabileceğine inanıyor.

Oyunlara ve oyun finansmanına 3 milyar eurodan fazla yatırım yaptığımız için listeleneceğimizi duyurmak istiyoruz.

Şirket, satışın tüm yerel düzenlemelere uygun olacağını ve bu nedenle ABD vatandaşlarına sunulamayacağını belirtti. Atari, halka açık bir şirkettir, ancak token satışı %50 hisseye sahip olduğu Cebelitarık merkezli bir kuruluş aracılığı ile yürütülmektedir.

Bitcoin.com’daki token teklif sayfası, 15 Ekim tarihinde açılacak. Bu tarihten itibaren kullanıcılar kayıt olabilecek ve KYC işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum İşlem Ücretlerine Maruz Kalmadan UNI Farming Mümkün Mü?

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Yayın:

-

cryptocom uni

Kripto para platformu ve borsası Crypto.com dün gerçekleştirdiği duyuru ile birlikte DeFi tarafında önemli bir adım attı.

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Platformun kendi tokeni CRO kilitleyerek gerçekleştirilebilecek yield farming etkinliği oldukça ilgi çekmiş görünüyor.

Herhangi bir kilitleme dönemi bulunmayan etkinlik kapsamında ücret ödemeden UNI token kazanılabiliyor.

Etkinlik için oluşturulan toplam havuz ise 500,000 $ değerinde. Kilitleme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar havuzdan payını alacak. Ödemeler ise UNI olarak gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz dönemde inanılmaz bir büyüme yaşayan merkezsiz borsalar Uniswap liderliğinde büyümelerine devam ediyor. Merkezi borsalara oldukça ciddi rakip olma yolunda ilerleyen merkezsiz platformlar, merkezi borsaların düzenlediği etkinliklere de konu olmaya başlamış durumda.

Ethereum Ücretleri

DeFi uygulamalarının ve platformlarının popüleritesinin hızla artması ile birlikte Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk da ciddi derecede artmış durumda. Saniyede ortalama 7 işlem onaylama kapasitesi bulunan ağa çok daha fazla işlem yüklemesi gerçekleştiğinden hem transfer süreleri hem de işlem ücretleri ciddi derecede artmıştı.

Doğası gereği merkezsiz borsalar üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin tümü için de bir transfer işlemi gerektiğinden bu durum ağ kapasitesini oldukça olumsuz etkilemişti.

İşlem başına 30 $’a kadar çıkan ücretler kullanıcıları oldukça zor duruma sokmuştu.

Karlılığın oldukça yüksek olması sebebiyle kimi kullanıcılar bu ücretleri göz ardı ederken kimisi ise ücretlerin yüksekliği sebebiyle merkezsiz borsalar üzerinde işlem gerçekleştirmemişti.

Kilitli Değer Miktarı

11 Milyar $’ın üzerinde seyreden DeFi üzerindeki kilitli değer miktarı Temmuz ayında 2 Milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Bu hızlı ivmelenme ve artış da kripto para topluluğunun ilgisi bu yöne çekmiş durumda.

DeFi platformları arasında Uniswap, en çok kilitli değeri barındıran platform konumunda bulunuyor. Yüzde 20’ye yakın dominans gösteren Uniswap’ın en yakın takipçisi ise MakerDao.

DeFi platformlarından yararlanıyor musunuz?

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi marketcap için: DeFi MarketCap

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.