BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

McAfee’nin Ghost’una Elon Musk’tan Gizli Destek Gelmiş Olabilir!

Ghost’un “whitepaper”ın da hazır olduğu belirten McAfee, yol haritası ve diğer bilgilerin 24 Mayıs’ta açıklanacağını belirtmekte.

Yayın:

-

ghost

Geçtiğimiz haftalarda sizlere duyurduğumuz, McAfee tarafından duyurusu yapılan gizlilik özelliği ile öne çıkan Ghost, 25 Mayıs tarihinde  Switch (ESH) Token sahiplerine dağıtılacak. Dağıtım ise 1’e 1 oranında gerçekleştirilecek.

Ghost’un “whitepaper“ın da hazır olduğu belirten McAfee, yol haritası ve diğer bilgilerin 24 Mayıs’ta açıklanacağını belirtmekte.

Whitepaper Bitcoin İle Başlıyor

Ghost’un “whitepaper”ını inceleyecek olursak Giriş kısmı Bitcoin (BTC) ile başlıyor. Bitcoin’in hangi sorunu çözmek için yola çıktığı ile başlayan yazıda Bitcoin ağının herkese açık olması sebebiyle oluşan gizlilik probleminin günümüzde nasıl bir gereklilik olduğundan bahsediliyor.

Ghost tarafına gelindiğinde ise sürdürülebilir ve güvenilir bir coin tanımlaması yapılıyor.

Ağ üzerindeki transferler “zero proof knowladge” ile gerçekleştiriliyorç Bu sayede gizli tutulması istenen verilen transferlerde iz bırakmadan gizlenebiliyor. İddiaya göre ise bu durum üst düzey bir gizlilik sağlama sözü veriyor.

Ek olarak Ghost, son dönemde oldukça popüler olan “proof of stake” algoritması ile birlikte geliyor. Bu sayede Ghost sahipleri “staking” özelliğinden faydalanarak hem ağa katkıda bulunup hem de ödül kazanabiliyor.

Whitepaperda gizlilik bir ayrıcalık olarak değil, bir hak ve gereklilik olarak tanımlanıyor.

Ağ üzerindeki blok boyutları 2MB olarak belirlenirken blok süresi de 60 saniye olarak açıklanmış durumda. Bu noktada transferin çok cüzi bir ödeme ile 60 saniye içerisinde gerçekleştirileceği belirtilmekte.

Arz tarafında ise 25 Mayıs tarihinde yapılacak dağıtım ile 13,573,415 GHOST oluşacağı belirtiliyor.

2022 yılında GHOST arzı 15,087,292 GHOST’a ulaşırken, 2040 yılında ise arz 30,226,069 GHOST’a ulaşmış oluyor. Toplam arz ise 55,000,000 GHOST olarak açıklanmış durumda.

Ghost sonrasında ise Uniswap, IDEX ve McAfeeDEX platformlarından satın alınabilecek.

Elon Musk’tan Mesaj

Dün akşam Harry Potter serisinin yazarı olan J.K Rowling’in “Bitcoin’i bana anlatın!” minvalinde yaptığı çıkış, kripto para topluluğunda büyük yankı uyandırdı.

Teknik açıklamalar yapanların yanında, Bitcoin’i oldukça basit şekilde Rowling’e açıklamaya çalışanlar olmuştu. Açıklamalardan birini sahibi ise Elon Musk’tu.

Rowling’in sorusuna yukarıdaki tweet ile cevap veren Musk, açıklamasının içerisinde ghost (hayalet) simgesi kullanıyor. Açıklama içerisindeki bu kullanım da, McAfee’nin Ghost duyurusunu yapması ile aynı gün gerçekleşiyor.

Gizli mesajlar vermeyi seven Elon Musk sizce bu hareketi ile, Ghost’a bir mesaj göndermiş olabilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Yeni Launchpool Projesini Duyurdu! Venus Protocol Geliyor!

Yield farming yöntemi ile birlikte staking yoluyla elde edilecek olan yeni token için Launchpool ile staking gerçekleştirmek yeterli olacak.

Yayın:

-

Binance Launchpool XVS

Kripto para borsası Binance, bugün yaptığı duyuru ile birlikte yeni Launchpool projesini açıkladı.

Venus Protocol (XVS) isimli proje Launchpool üzerinde başlatılacak.

Yield farming yöntemi ile birlikte staking yoluyla elde edilecek olan yeni token için Launchpool ile staking gerçekleştirmek yeterli olacak.

Farming için üç farklı coin staking için kabul edilmekte.

Binance’in kendi tokeni olan Binance Coin’in (BNB) yanı sıra Binance USD (BUSD) de staking için kabul edilen tokenler arasında bulunuyor.

Swipe da Kabul Ediliyor

Binance staking için üçüncü bir tokeni de etkinliğe dahil etmiş durumda.

Geçtiğimiz dönemde Binance tarafından satın alınan Swipe platformunun tokeni SXP de farming için kabul edilen tokenler arasında bulunuyor. Bu sayede SXP için uzun dönemli yatırım hedefleyen kullanıcılar SXP tokenleri ile XVS de elde edebilecek.

Yüzde 20’si Dağıtılacak

Launchpool etkinliği ile birlikte toplam XVS miktarının yüzde 20’si katılımcılara dağıtılacak. Bu sayede toplam arzı 30 Milyon adet olan XVS’in 6 Milyon adedi farming yoluyla dağıtılmış olacak.

Özel bir satış gerçekleştirmemiş olan projenin ilk çıkışı dağıtımı Launchpool aracılığı ile gerçekleştirilmiş olacak.

Farming periyodu için ise 1 aylık bir süre verilmiş görünüyor.

Yarın itibarıyla başlatılacak farming Ekim ayının 29’una dek sürecek.

XVS farming etkinliğine katılmayı düşünüyor musunuz?

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Uzmanlara Göre Ethereum DeFi İçin Hazır Değil!

Ethereum, DeFi için yeterli değil!

Yayın:

-

DeFi

DeFi projeleri, Ethereum blockchainine yüklenirken, uzmanlar Ethereum’un bu durumu desteklemeye henüz hazır olmadığı konusunda uyarıyor.

Bir matematikçi, eski serbest fon yöneticisi ve Avusturya menşeli Morpher‘in kurucusu Martin Froehler, Ethereum’un merkezsiz finans için sahip olduğu en iyi şey olmasına rağmen, ağın mevcut yeteneklerinin yeterli olmadığını söyledi.

Ethereum, saniyede yalnızca 15 işlem gerçekleştirebiliyor ve 15 saniyelik blok süresine sahip. Ethereum’un tasarımı gereği, üstündeki projeler ile işlem yaparken Ethereum ile etkileşime giriliyor. Bu, DeFi projelerinin kitlesel benimsenmesinin önünde büyük bir engel.

Froehler, Ethereum’u en iyi merkezi olmayan akıllı sözleşme platformu olarak nitelendiriyor. Anca ağda hala sorunlar olduğundan, geliştiriciler bunlara karşı koymak amacı ile çözümler aradı.

Froehler konuşmasına şöyle devam etti:

Ethereum’un sidechaini üzerinde gerçekleşen her bir hareketin kriptografi kanıtı var. İnsanlar Ethereum ihtiyaç duymadan ticaret yapabiliyor. Ayrıca herhangi bir işlem ücreti ödemiyorlar ve bir saniyelik işlem sürelerinin tadını çıkarıyorlar.

Pek çok endüstri üyesi, Ethereum’un DeFi popülaritesini beklemediğini düşünüyor. Hatta, yaklaşan ağ güncellemesi Ethereum 2.0 bile, merkezsiz finans hizmetine hazır değil.

Ethereum 2.0 performansı artıracaktır, ancak yüksek gas maliyetleri yeni kullanıcıları korkutabilir. Merkezsiz borsa 1inch CEO’su Sergey Kunz, 3 Eylül’deki Decentralized Finance Marathon etkinliğinde Ethereum altyapısının merkezsiz finans için yetersiz olduğunu söyledi.

Her şeyi yeniden düşünmelisiniz. Akıllı sözleşmeleri koda taşıyabilirsiniz ancak bu ölçeklenebilir bir çözüm değil. Ölçeklendirebilmek için standartlar oluşturmanız ve Ethereum 2.0’a benzer NEAR gibi parçalanmış mimariye dayalı yeni protokoller getirmeniz gerekiyor.

Aynı etkinlikte, ParaSwap’ın kurucusu ve CEO’su Mounir Benchemled, layer-2’nin nasıl çalıştığını kullanıcılara açıklama karmaşıklığına ve “fonları bu kullanıcılara hemen ödeyememe riskine” dikkat çekti. Benchemled ayrıca tüm DeFi projelerinin Ethereum 2.0’a geçmesinin pratik olmayacağını söyledi.

Ethereum blockchainin önündeki zorluklara rağmen, Froehler, “DeFi kalıcı bir protokoldür” diyerek DeFi yanlısı yorumlar yapmaya devam ediyor.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Ethereum haberi için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.