Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41826.71
5.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2226.64
2.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.71
0.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.3
2.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

McAfee’nin Ghost’una Elon Musk’tan Gizli Destek!

Ghost’un “whitepaper”ın da hazır olduğu belirten McAfee, yol haritası ve diğer bilgilerin 24 Mayıs’ta açıklanacağını belirtmekte.

Clock
Paylaş
McAfee’nin Ghost’una Elon Musk’tan Gizli Destek!

Geçtiğimiz haftalarda sizlere duyurduğumuz, McAfee tarafından duyurusu yapılan gizlilik özelliği ile öne çıkan Ghost, 25 Mayıs tarihinde  Switch (ESH) Token sahiplerine dağıtılacak. Dağıtım ise 1’e 1 oranında gerçekleştirilecek.

728×90 muhabbit - McAfee'nin Ghost'una Elon Musk'tan Gizli Destek!300x250 muhabbit - McAfee'nin Ghost'una Elon Musk'tan Gizli Destek!

Ghost’un “whitepaper“ın da hazır olduğu belirten McAfee, yol haritası ve diğer bilgilerin 24 Mayıs’ta açıklanacağını belirtmekte.

Whitepaper Bitcoin İle Başlıyor

Ghost’un “whitepaper”ını inceleyecek olursak Giriş kısmı Bitcoin (BTC) ile başlıyor. Bitcoin’in hangi sorunu çözmek için yola çıktığı ile başlayan yazıda Bitcoin ağının herkese açık olması sebebiyle oluşan gizlilik probleminin günümüzde nasıl bir gereklilik olduğundan bahsediliyor.

Ghost tarafına gelindiğinde ise sürdürülebilir ve güvenilir bir coin tanımlaması yapılıyor.

Ağ üzerindeki transferler “zero proof knowladge” ile gerçekleştiriliyorç Bu sayede gizli tutulması istenen verilen transferlerde iz bırakmadan gizlenebiliyor. İddiaya göre ise bu durum üst düzey bir gizlilik sağlama sözü veriyor.

Ek olarak Ghost, son dönemde oldukça popüler olan “proof of stake” algoritması ile birlikte geliyor. Bu sayede Ghost sahipleri “staking” özelliğinden faydalanarak hem ağa katkıda bulunup hem de ödül kazanabiliyor.

Whitepaperda gizlilik bir ayrıcalık olarak değil, bir hak ve gereklilik olarak tanımlanıyor.

Ağ üzerindeki blok boyutları 2MB olarak belirlenirken blok süresi de 60 saniye olarak açıklanmış durumda. Bu noktada transferin çok cüzi bir ödeme ile 60 saniye içerisinde gerçekleştirileceği belirtilmekte.

Arz tarafında ise 25 Mayıs tarihinde yapılacak dağıtım ile 13,573,415 GHOST oluşacağı belirtiliyor.

2022 yılında GHOST arzı 15,087,292 GHOST’a ulaşırken, 2040 yılında ise arz 30,226,069 GHOST’a ulaşmış oluyor. Toplam arz ise 55,000,000 GHOST olarak açıklanmış durumda.

Ghost sonrasında ise Uniswap, IDEX ve McAfeeDEX platformlarından satın alınabilecek.

Elon Musk’tan Mesaj

Dün akşam Harry Potter serisinin yazarı olan J.K Rowling’in “Bitcoin’i bana anlatın!” minvalinde yaptığı çıkış, kripto para topluluğunda büyük yankı uyandırdı.

Teknik açıklamalar yapanların yanında, Bitcoin’i oldukça basit şekilde Rowling’e açıklamaya çalışanlar olmuştu. Açıklamalardan birini sahibi ise Elon Musk’tu.

Rowling’in sorusuna yukarıdaki tweet ile cevap veren Musk, açıklamasının içerisinde ghost (hayalet) simgesi kullanıyor. Açıklama içerisindeki bu kullanım da, McAfee’nin Ghost duyurusunu yapması ile aynı gün gerçekleşiyor.

Gizli mesajlar vermeyi seven Elon Musk sizce bu hareketi ile, Ghost’a bir mesaj göndermiş olabilir mi?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar