Muhabbit

BLOCKCHAIN

Meksikalı Milyarder: Bitcoin Modern Dünyanın Altını!

Milyarder Salinas, Meksika’daki ilk Bitcoin bankasını kurmak istiyor.

Clock
Paylaş
Meksikalı Milyarder: Bitcoin Modern Dünyanın Altını!

Meksika’nın en zengin üçüncü adamı ve Grupo Salinas’ın kurucusu olan Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’i olağanüstü özelliklere sahip bir varlık olarak gördüğünü belirterek kripto para birimini “modern dünya için altın” olarak nitelendirdi. İtibari paranın bir sahtekarlık olduğunu düşünen Salinas, açıklamalarında Bitcoin’i tavsiye ediyor.

Yakın zaman önce yayınlanan bir programda konuşan milyarder, Bitcoin‘i finansal bir varlık olarak gördüğünü, dolayısıyla BTC’nin para birimi olup olmamasının onun için önemli olmadığını açıkladı. Kıymetli madenlerin para birimi olmadığına dikkat çeken milyarder, altın ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Altınla mağazaya gidip bilgisayar alamazsınız. Altını itibari paraya çevirmeniz gerekiyor ve ardından bilgisayarı satın alıyorsunuz.” 

Bunun yanında, Bitcoin’in, bölünebilirlik, transfer kolaylığı ve karşı taraf riski olmadan depolamanın basitliği gibi bir dizi avantajdan bahseden milyarder, şunları söyledi:

“Benim için Bitcoin olağanüstü özelliklere sahip bir varlık. Bitcoin’in sahip olduğu tüm avantajlar, benim için onu modern dünya için altın yapıyor.”

Ricardo Salinas Pliego, yaklaşık 19 yıl önce kurduğu banka Banco Azteca’nın da ülkesinde Bitcoin’i kabul eden ilk banka olmasını hedeflediğini açıklamalarına ekledi.

“Bitcoin kullanımını öneriyorum, ben ve bankam, Meksika’da Bitcoin’i kabul eden ilk banka olmak için çalışıyoruz.”

Portföyünün Yüzde 10’u Bitcoin’de

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Salinas, Bitcoin’e karşı yaptığı açıklamalar ile biliniyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada portföyünün % 10’unu Bitcoin’e ( BTC ) yatırdığını duyurmuştu. 17 Kasım tarihinde sosyal medya platformu twitter üzerinden “bir Latin ülkesinde” çekilen, bankaların kağıt parayla dolu çöp poşetlerini çöp kutusuna attığını gösteren bir video paylaşmış ve kağıt paranın hiçbir değeri olmadığını, bu nedenle, yatırım portföylerinin çeşitlendirmenin her zaman iyi olduğunu belirtmişti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar