Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43128.37
-2.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2331.55
2.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.45
-3.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.7
-0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Meksika’lı Milyarder: Portföyümün Yüzde 10’u İle Bitcoin’e Yatırım Yaptım!

Dünyanın en zengin 166. insanı Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Meksika’lı Milyarder: Portföyümün Yüzde 10’u İle Bitcoin’e Yatırım Yaptım!

Dünyanın en zengin 166., Meksika’nın ise en zengin ikinci insanı Ricardo Salinas Pliego, portföyünün % 10’unu Bitcoin’e ( BTC ) yatırdığını açıkladı.

728×90 muhabbit - Meksika’lı Milyarder: Portföyümün Yüzde 10'u İle Bitcoin’e Yatırım Yaptım!300x250 muhabbit - Meksika’lı Milyarder: Portföyümün Yüzde 10'u İle Bitcoin’e Yatırım Yaptım!

Milyarder, 17 Kasım tarihinde sosyal medya platformu twitter üzerinden “bir Latin ülkesinde” çekilen, bankaların kağıt parayla dolu çöp poşetlerini çöp kutusuna attığını gösteren bir video paylaştı. 

Pliego, video ile ilgili olarak ise şu açıklamayı yaptı:

“Kağıt paranın hiçbir değeri yoktur. Bu nedenle, yatırım portföyümüzü çeşitlendirmek her zaman iyidir.”

Daha sonra bir paylaşım daha yapan Pliego, The Bitcoin Pattern kitabını öneren bir tweet atarak Bitcoin’in, vatandaşı devletin kamulaştırmasından koruduğunu iddia etti. Ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Bugün THE BITCOIN PATTERN’i öneriyorum, bu kitap Bitcoin’i anlamak için en iyi ve en önemli kitap. Bitcoin, vatandaşı devlet kamulaştırmasından korur. Birçok kişi bana bitcoin’im olup olmadığını soruyor, EVET likit portföyümün % 10’u ile Bitcoin’e yatırım yaptım.”

Pliego, yine bir açıklamasında 2016’da Grayscale’in Bitcoin Yatırım Fonu’nun kurulmasından bu yana kurumsal benimsemenin kademeli olarak artmaya başladığını söyleyerek, likit portföyünün kalan % 90’ının “değerli metal madencilerine” yatırıldığını da belirtti.

Kısaca Ricardo Salinas Pliego Kimdir?

1955’te Mexico City’de doğan Pliego, medya, telekomünikasyon, finans ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren Grupo Salinas’ın kurucusu ve başkanıdır.

Salinas, aynı zamanda, dünya çapında en büyük ikinci İspanyolca programlama üreticisi ve Meksika’daki en büyük ikinci medya şirketi olan TV Azteca’nın da başkanıdır.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar