Muhabbit

Meksikalı Milyarderden Bitcoin Mesajı!

Meksikalı milyarderden mesaj var!

Meksika Bitcoin Muhabbit

Meksika Bitcoin Muhabbit

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, yeni yıl öncesi Bitcoin yatırımcılarına bir mesaj gönderdi.

Meksikalı milyarder, yaklaşık iki dakika süren bir videoda, itibari paradan uzaklaşmayı ve kripto paralara yönelmeyi önerdi.

Yeni yıl mesajının bir parçası olarak Pliego, Twitter’daki 957 bin takipçisine, şunları söyledi:

İtibari paradan uzak durun! Dolar, euro, yen… Bunların hepsi aynı. Kağıt para yalanlarla oluşturulmuş sahte bir varlıktır. Ve Merkez Bankaları itibari paraları her zamankinden daha fazla üretmeye başladı.

Bununla beraber Pliego, insanların Bitcoin gibi kripto paralara yatırım yapması gerektiğini söyledi.

Meksikalı milyarderin bu tür bir mesaj yollaması beklenmedik bir durum değil. Şayet kendisi, 2013 yılından bu yana önde gelen bir Bitcoin yatırımcısı. Hatta Pliego, kendisini Meksikalı bir iş insanı ve Bitcoin yatırımcısı olarak tanımlıyor.

Meksikalı Milyarder Ülkede Bitcoin ile Faaliyet Göstermek İstiyor!

Pliego, Meksika’nın önde gelen bankalarından biri olan Banco Azteca’yı, ülkede BTC ile hizmet veren ilk banka haline getirmeyi arzuluyor.

Fakat Pliego’nun planları, Meksika Merkez Bankası’nın kararlarıyla sekteye uğradı. Ülke, Bitcoin gibi kripto para birilmerinin bir ödeme aracı olmadığını ve ülkenin finansal ekosistemine katılmayacağını açıkladı.

Bununla birlikte Meksika Merkez Bankası başkanı Alejandro Díaz de León, Bitcoin’i güvenilir bir resmi para birimi olarak görmediğini açıkladı ve fiyat oynaklığına dem vurdu.

Fakat Pliego, pes etmek istemediğini her zaman belirtiyor. Kendisi bir ropörtajda, Bitcoin’i ilk olarak 2013 yılında Grayscale aracılığı ile satın aldığını ve şimdiye kadar yaptığı en iyi yatırımlardan biri olduğunu söyledi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version