Muhabbit

KİMDİR

Meltem Demirörs Kimdir?

Blockchain alanında önde gelen isimlerden olan Meltem Demirörs’ü tanıyalım!

Clock
Paylaş
Meltem Demirörs Kimdir?

Meltem Demirörs, küresel bir müşteri kitlesi adına dijital varlık ekosistemi ile ilgilenen yatırımcılar ve girişimciler için hizmet veren bir dijital varlık yatırım şirketi olan CoinShares’ın Strateji Yöneticisi (CSO) görevini yerine getirmektedir.

1978 doğumlu başarılı isim, hayata gözlerini Hollanda’da açmış. Bununla beraber 10 yaşında ailesi ile beraber ABD’ye taşınan Demirörs, eğitim hayatını ABD’de tamamlamış.

Lisansını 2009 yılında Rice Üniversitesi’nden ekonomi alanında, yüksek lisans derecesini ise 2015 yılında MIT’de Sloan School of Management’tan alan Demirörs’ün ilk işi, Chemical Dow’da yaptığı analistlikti. Toplamda 5 ay boyunca bu şirkette kariyerini devam ettiren Demirörs, Tradax Energy’de aynı pozisyonda çalışmaya devam etti. Sonrasında ise başarılı isim, Deloitte’ta stratejik danışman olarak dört yıl boyunca görev aldı.

Demirörs En Etkili 100 Kişi Listesinde

Demirörs’ün aynı zamanda Cointelegraph’ın alandaki en etkili 100 kişi listesinde bulunduğunu da belirmek gerekiyor. Demirörs’ün sektörde bu denli başarıya ulaşması elbette uzun uğraşlar sonucu gerçekleşmiş.

Dijital varlık alanında deneyimli bir uzman olan Demirörs, CoinShares’a katılmadan önce, dünyanın en büyük şirketlerinden sermaye toplayarak Digital Currency Group‘un kurulmasına ve büyümesine yardımcı oldu.

Bitcoin ve kripto para alanına girmeden önce Demirörs, petrol ve gaz endüstrisinde yer almıştır.

Ayrıca Meltem Demirörs, Dünya Ekonomik Forumu Kripto Para Birimi Konseyi’nin kurucu üyesi ve eş başkanı olarak göre almaktadır. Ayrıca Demirörs, Oxford ve mezun olduğu MIT’de dersler de vermektedir.

Meltem Demirörs Kişisel Yatırımları için Shiny Pony Ventures’ı Kurdu!

Bununla beraber Demirörs’ün 2017’den bu yana liderlik ettiği bir şirket var. İsmi Shiny Pony Ventures olan şirket, kripto para girişimlerine kişisel olarak yatırım yapıyor.

Son 6 yılda çeşitli farklı firmalar, fonlar ve yatırım araçları olarak kripto ekosisteminde 200’den fazla şirkete yatırım yapan Demirörs, aynı zamanda bir girişim sermayesi fonu olan CoinShares’ın yan kuruluşu CoinShares Ventures’ın başkanı rolünde. Demirörs, CoinShares’taki öz sermaye yatırımlarına ek olarak, ilgi alanlarına yakın projelere de yatırım yaptığını belirtiyor.

Kendisini mahremiyet ve medeni haklar konusunda tutkulu bir birey olarak belirten Demirörs, bu karakterini iş hayatına da yansıtıyor gibi görünüyor.

2012 senesinde Bitcoin hakkında fikir sahibi olmaya başlayan Demirörs, yüksek lisansını gerçekleştirirken MIT’de FinTech Kulübü’nün kurucu ortağı olan ve MIT Bitcoin Kulübünü başlatan Dan Elitzer ile tanışmış. Sonrasında Elitzer Demirörs’ü, Digital Currency Group‘u kurmak için Barry Silbert ile çalışan Ryan Selkis ile tanıştırmış.

Kendisini tutku dolu bir insan olarak nitelendiren Demirörs, amacının yeni finansal ürünleri ve hizmet ekosistemini geliştirirken maceracı ve tasasız bir ruha sahip olmak olduğunu söylüyor.

Ayrıca geçmişte Jill Carlson ile beraber “What Grinds My Gears” isimli bir podcast’e de ev sahipliği yapan Demirörs, bu fikrin bir kayak gezisinde aklına geldiğini belirtiyor. Demirörs’ün belirttiğine göre toplamda 29 bölüm devam eden program, an itibarıyla askıya alınmış durumda.

Daha fazla Nedir?Kimdir? ve Nasıl? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar