Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26571.4
-2.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1584.82
-2.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.83
-2.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.7
-1.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

MetaDerby, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Muhabbit Telegram kanalındaki etkinliğimizde, bir free-to-play-and-earn projesi olan MetaDerby hakkında merak edilenleri sizler için sorduk.

Clock
Paylaş
MetaDerby, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

MetaDerby AMA etkinliğimiz bugün (19.09.2022) Muhabbit Telegram kanalında gerçekleşti. Bir free-to-play-and-earn (ücretsiz oyna ve kazan) projesi olan MetaDerby, Avalanche üzerinde işlev görüyor ve at yarışı temalı. Etkinlikte MetaDerby’den konuğumuz, Marketing Lead (Marketing Lideri) Sky oldu.

728×90 muhabbit - MetaDerby, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!300x250 muhabbit - MetaDerby, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Etkinlik iki turdan oluştu. İlk turda, Muhabbit ekibi olarak Sky’a 7 adet soru yönelttik ve cevaplarını aldık. İkinci turda ise Muhabbit Telegram grubu üyelerinden gelen sorulardan 5 tanesi Sky tarafından cevaplandı. Cevaplanan 5 sorunun sahibi, etkinlik ödülü olan 5 adet Gear NFT’yi kendi aralarında paylaşacaklar.

Yöneltilen sorular ve Sky’dan gelen yanıtlar haberimizde sizlerle.

İlginizi çekebilir: MetaDerby, Blockchain Oyunu Delithe.fi İle Birlikte Whitelist Etkinliği Düzenliyor!

de lithe metaderby 1 1200x600 - MetaDerby, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

İlk Tur: Muhabbit’ten Gelen Sorular

1. Başlangıç olarak kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz? Kripto para sektörüne nasıl girdiniz?

Merhaba, ben Sky ve MetaDerby’nin Pazarlama Biriminin Başındayım. Kripto para ekosisteminde 2018’den beri bulunuyorum. Şimdiye dek bir NFT projesinin, bir DEX projesinin, bir borç alma-verme protokolünün ve DEX geliştirici SDK araçlarının başlatılmasında görev aldım. Şu anda tam zamanlı olarak GameFi sektöründeki MetaDerby ile birlikteyim!

2. MetaDerby nedir ve nasıl bir konseptle karşımıza çıkıyor? Marketteki hangi ihtiyacı gidermeye yöneliyor?

MetaDerby, metaverse içerisindeki ilk free-to-play-and-earn (oynaması ücretsiz oyna ve kazan) at yarışı oyunu. Aynı zamanda Avalanche üzerindeki ilk at yarışı oyunu! Oyunun konsepti, sektördeki fırsatları araştıran proje ekibi tarafından geliştirildi. Kurucu Ortağımız Mike’ın NFT’ler ve kumarhane oyunları konularında geçmişi var. Diğer Kurucu Ortağımız Muse, Binance için Global PR’ı yönetti. Bir diğer Kurucu Ortağımız ve teknoloji liderimiz Karm ise yazılım geliştirme konusunda 10 yıldan fazla tecrübeye sahip. MetaDerby’nin algoritmasını da kendisi yazıyor.

Avalanche ekosistemindeki büyüme göz doldurucu ve birçok oyun projesi çıktığını görüyoruz. Bence bizim yeteneklerimiz ile market ihtiyaçlarını birleştirdiğimizde daha kazançlı, eğlenceli ve büyük planlar içeren bir niş yarattık ve daha yolun başındayız.

3. Oyunda yarış mekanizması nasıl çalışıyor? Bir yarışın kazanan atını neler belirliyor?

Yarışları kazanmak aşağıdaki faktörlerin kombinasyonları ile ilgili:

Bloodline/Dayanıklılık = % 20

Acceleration/Erken aşama güç = % 10

Aggressiveness/Rastgele güç = % 10

Sprint Speed/Sprint gücü = % 10

Randomness/Rastgelelik = % 50

Ayrıca MRR da oyun içerisinde atların performansını artırıcı bir diğer faktör olmaktadır.

Bir yarışa girmek için oyuncuların bir giriş ücreti ödemesi gerekiyor, bu ödeme ise ödül havuzuna konuluyor. Her yarışta 12 at yarışıyor ve ödül havuzu hangi sınıfta yarış yapıldığına göre değişiyor. (840 HOOF ve 3000 HOOF arası)

Her yarış sonunda ödüller 1. ve 6. sıradaki oyuncular arasında dağıtılır. Ayrıca oyuncular herhangi bir yarışı ilk 3 sırada bitirmişse günlük ödüllerden de kazanabilirler.

4. Free-to-play-and-earn (oynaması ücretsiz yani giriş sermayesine gerek duymayan oyna ve kazan) modeli nasıl çalışıyor? Ücretsiz bir at ile ücreti ödenmiş bir at arasında ne gibi farklar bulunuyor?

Oyuna ve yarışlara giriş olarak herkese bedava bir at verilir. Bedava verilen atlar emeklilikten önce en fazla 50 yarışa katılabilirler. Başlangıç atlarınızı beta.metaderby.com adresinden talep edebilir ve hemen bugün oynamaya başlayabilirsiniz!

Satın alınmış atlarda ya da DerbyTicket NFT veya LFGLoot NFT sahipliğinde, ya da Gizemli Kutu satın alımlarında, önceki 2 soruda cevaplanan mode’lar uygulanır. Satın alınmış atlar sınıf atlayabilirler, daha fazla ödüller kazanabilirler, soylarını devam ettirebilirler ve başlangıç atlarına tanınmayan bazı diğer özelliklerden de faydalanabilirler.

İlginizi çekebilir: MetaDerby, Haftalık Turnuvalarında Güncelleme Yaptı! Yeni Ödüller Duyuruldu!

metaderby atlantis 1200x600 - MetaDerby, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

5. Metaderby oyununda başka ne gibi oyun modları bulunuyor?

3 ana oyun modumuz bulunuyor, ayrıca dördüncü de yolda!

Açık Yarış: Normal yarışlar. Giriş ücretleri $HOOF olarak ödeniyor ve ilk 7’ye girenler $HOOF ödülleri kazanıyor.

Ölümüne Yarış: Bu oyun modunda yarış atınızın NFT’sini ortaya koyarsınız. Yüksek risk ve yüksek getiri sunar. Kazanarak daha fazla getiri elde edersiniz ancak kaybederseniz yarış atı NFT’nizi kaybetme riskiniz vardır!

Haftalık Turnuvalar: Haftalık verilere ve belirli niteliklere göre haftanın en iyi atları seçilir ve aralarında yarışlar düzenlenir.

Sosyal Yarış: Arkadaşlarınızla bir oda kurabilir, iddialara girebilir ve yarışabilirsiniz!

6. $HOOF ve $DBY tokenları arasındaki farklılık nedir? Hangi kullanım alanlarına ve amaçlarına sahipler?

HOOF MetaDerby’nin oyun içi tokenı olarak kullanılmakta. Limitsiz bir arzı var ve ana işlem ücretlerinde kullanılır. HOOF’un kullanım alanları:

At yarışlarına giriş ücretlerinde,

Erkek atların ahır ücretlerinde,

Erkek atların çiftleşme ücretlerinde,

Gizemli Kutu alımlarında,

Çiftlik arazilerinin ve yarış alanlarının yapılmasında kullanılan malzemelerin alımında.

DBY MetaDerby’nin yönetişim tokenı olarak görev almakta. Toplam arzı 1 milyar olan DBY’nin kullanım alanları:

Metaverse alan alımlarında,

Staking ödüllerinde,

Oyun yönetişiminde.

İki token da listelenmiş durumda ve birkaç kripto para borsası ile TraderJoe, CoinGecko ve CoinMarketCap gibi kaynaklarda da bulunuyor. Bununla birlikte yakında büyük hacimli kripto para borsalarında da listelemeler olması bekleniyor.

7. MetaDerby için sırada neler var?

21 Eylül 2022’de, Kalao üzerinde Gear NFT’lerimizin lansmanını yapıyor olacağız! Gear NFT’leri; atların yeteneklerini artırmak için kullanılabilir. Helios, Artemis ve Poseidon Gear setleri geliyor ve bu settler Gear Fragments kullanılarak güncellenebilir, giyilebilir, onarılabilir ve ayrıştırılabilir olacak.

Gear NFT’lerin gelişi ile birlikte MetaDerby oyununda köklü değişiklikler göreceğiz.

İlginizi çekebilir: MetaDerby, Gear Tickets Satışının Tarihini Açıkladı!

Metaderby11 600x600 - MetaDerby, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

İkinci Tur: Katılımcı Soruları

1. Ücretsiz oyun mekanizması ile ilgili daha fazla bilgi verebilir misiniz? Anladığıma göre yarışmak için HOOF tokena ihtiyaç duyuluyor ve HOOF token ücretsiz değil.

Evet güzel soru! Başlangıç atları (starter horses) oynamaya başlamak için biraz HOOF’a ihtiyaç duyar. Bunun dışında başlangıç atınızla 50 kereye dek yarışabilir, ödüller kazanabilir ve oyunun büyük bir kısmına erişebilirsiniz.

2. Oyun browser’larda indirilebilir olacak mı? Ek olarak oyunu mobil olarak oynayabilecek miyiz?

Evet! Oyunun mobil versiyonunu birkaç ay önce çıkardık. MetaMask cüzdanınızla oynayabilirsiniz. Mobilde oyun çok eğlenceli! Denemelisiniz.

3. NFT marketinde gizemli kutular ile birlikte at satışları olacağını duydum. Peki arz sınırlı mı olacak? Sınırsız arz; NFT’lerin fiyatlarının daha da düşmesine ve değerlerinin olumsuz yönde etkilenmesine sebep olur. Bunun için ne gibi önlemler aldınız?

Evet harika bir soru! Yetiştirme işlevi başladığında gizemli kutu satışları sınırlı olacak. Yani şimdilik “sınırlı” bir süreye kadar sınırsız kalacaklar.

4. Başlangıç için ne kadarlık bir sermayeye ihtiyaç duyuyoruz? Oyuna hiç ücret ödemeden başlayabilir miyiz?

Evet! Ücretsiz olarak oynamaya başlayabilirsiniz. Ancak MetaDerby oyunundaki birçok özelliğin kilidini açmak için, bir yarış atı NFT’sine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yarış atı NFT’lerini gizemli kutu satışlarımız ile elde edebilirsiniz.

5. Oyuna ait kripto paraları nereden alabiliriz? Ayrıca platformunuz hangi cüzdanları destekliyor?

Trader Joe spot işlemler için en uygun platformdur. MetaMask, SafeWallet ve Coin98 cüzdanlarını destekliyoruz.

Daha fazla MetaDerby haberi için buraya bakabilirsiniz.

Daha fazla NFT haberi için: NFT Haberleri

Daha fazla Metaverse haberi için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar