Muhabbit

MetaMask Kullanıcı Sayısı 30 Milyonu Aştı! Ayrıca DAO ve Token Geliyor!

Bir Ethereum cüzdanı olarak yola çıkan MetaMask, hızlı büyümesine devam ediyor. MetaMask’in yolculuk detayları ve planları haberimizde.

metamask

metamask

Kripto para endüstrisinin yazılım devi ConsenSys, bugün (15.03.2022) MetaMask hakkında bir duyuru yaptı. Duyuruya göre Ethereum ile birlikte yüzlerce kripto paranın tutulabildiği MetaMask cüzdanları, 30 milyon kullanıcı sayısını aştı.

Ayrıca bugün MetaMask, 450 milyon dolarlık yeni finansman turu ile birlikte değerlemesini 7 milyar dolara çıkardı.

İlginizi çekebilir: MetaMask Cüzdanı Nasıl Kurulur?

Son 4 Ayda Yüzde 42’lik Artış

4 ay önce açıklanan rapora göre MetaMask kullanıcı sayısı 21 milyon civarındaydı. Bugün yapılan açıklamaya göre kullanıcı sayısı 30 milyonu geçti ve bu %42’lik bir artış demek. MetaMask kendisini, Web3 ekonomisinde merkezi bir noktada tutmaya devam ediyor.

ConsenSys’tan yapılan açıklamada konu ile ilgili şunlar söyleniyor:

Dünyanın her yerinden milyonlarca kişi; NFT mint etmek ve toplamak, DAO’lara katılmak ve DeFi protokollerini kullanmak için MetaMask’i kullanıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Filipinler, Brezilya, Almanya ve Nijerya gibi ülkelerdeki kullanım; diğer ülkelere oranla daha fazla.

Önemli rakipleri arasında Coinbase Wallet ve MyEtherWallet olan MetaMask, genellikle Web3 uygulamalarına ilgi gösteren kullanıcılar tarafından rağbet görüyor. Ancak MetaMask bununla da kalmadı ve işletmeler ile profesyonel yatırımcılara yönelik kurumsal bir versiyon da çıkardı.

ConsenSys CEO’su Joe Lubin’e göre MetaMask; “devamlı bir merkeziyetsizleşme” sürecinde iken, bir yandan da güvenlik ve kullanışlılık olarak gelişmeye devam ediyor:

Harika bir MetaMask kullanıcı arayüzü, önümüzdeki günlerde MetaMask’e entegre edilecek.

Daha fazla MetaMask haberi için buraya bakabilirsiniz.

MetaMask DAO’su Geliyor!

MetaMask’in başka hedefleri de var. Yapılan açıklamaya göre önümüzdeki zamanlarda MetaMask, bir DAO başlatacak. DAO’lar birer kripto para yönetişim aracıdır ve belirli bir topluluğun bir banka hesabını, hep birlikte yönetmesine benzer.

İlginizi çekebilir: Decentralized Autonomous Organization (DAO) Nedir?

Jeo Lubin konu ile ilgili şunları söylüyor:

MetaMask uyumlu bir DAO çalışması içerisindeyiz. Bu kurulacak DAO; MetaMask’in sahibi olmayacak, ancak MetaMask ile ilgili atılacak yeni adımlarda önemli bir yere sahip olacak.

ConsenSys CEO’su DAO’nun ne zaman başlatılacağına dair bilgi vermezken, MetaMask’in bir token çıkarma eğiliminde olduğunun da işaretini verdi.

MetaMask Token Geliyor!

MetaMask’in bir token çıkaracağına dair söylentiler aylardır devam ediyordu. Bazı MetaMask kullanıcıları, çıkacak yeni token ile eski kullanıcıların ödüllendirileceği konusunda ümitli. Bu tarz bir ödüllendirmeye Uniswap’ı örnek verebiliriz.

MetaMask tokenın çıkarılacağını artık biliyor olsak da, henüz detaylarına erişebilmiş değiliz. Önümüzdeki günlerde MetaMask tarafından gelecek yeni haberleri heyecanla bekliyoruz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version