Muhabbit

Michael Saylor: “Piyasalar Bitcoin Tahvilleri İçin Hazır Durumda Değil!”

MicroStrategy’nin kurucularından Michael Saylor, Bitcoin tahvilleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmet sağlayan bir şirket olan MicroStrategy’nin kurucularından Michael Saylor, Bitcoin tahvillerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Michael Saylor’ın Bitcoin’e olan yaklaşımını bilmeyenimiz yoktur. Sosyal medyada sık sık Bitcoin alımlarını paylaşan Saylor şu an için dünyanın en fazla Bitcoin tutan şirketi olan MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su olarak ön plana çıkmaktadır.

MicroStrategy’nin kurucularından Michael Saylor, geçtiğimiz gün verdiği bir röportajında Bitcoin tahvilleriyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Günümüze bakacak olursak, finansal piyasaların Bitcoin destekli tahvillere hazır olmadığını düşünüyorum. Şu an nasıl ipotek destekli menkul kıymet satılıyorsa, ilerde bir gün Bitcoin destekli tahvil satıldığını görmeyi çok isterim.

Michael Saylor

Geçtiğimiz günlerde MicroStrategy’nin alt kuruluşlarından biri olan MacroStrategy’nin bir bankadan Bitcoin teminatlı kredi almasına ise şu şekilde yorum yaptı:

Bitcoin destekli tahvillerin alınıp satılması elbet bir gün gerçekleşecek. Ancak piyasanın şu an için buna hazır olduğunu düşünmüyorum. Şu anda yapılması gereken en iyi hamle, büyük bir bankadan vadeli kredi almaktır.

Michael Saylor

Saylor, El Salvador’un Açıkladığı Volkan Tahvilleri Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Bitcoin El salvador

Elinde 5 milyar dolardan fazla Bitcoin bulunduğu bilinen Saylor, El Salvador ülkesinin açıkladığı volkan tahvillerine de değindi:

Şu sıralar El Salvador’un Bitcoin tahvilleri hakkında çok fazla şey yazılıp çiziliyor. Bu konu aslında hazinede Bitcoin tutulması politikası değil, buna hibrit bir borç enstrümanı diyebiliriz. Bu tahvillerin kendilerine özgü riskleri bulunmaktadır. Yatırımcıların Bitcoin alırken oluşan riskle hiçbir benzer yanı yok.

Saylor röportajının devamında, herkesin Bitcoin için borçlanıp yatırım yapabileceğini ve aldıkları Bitcoin’lerin yatırımcılarına getirisinin en az yüzde 50 olacağının altının çizerken ayrıca alacakları borcun masraflarının da yüzde 2 civarında olacağını vurguladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version