Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41380.33
4.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2246.61
4.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.54
2.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.9
2.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Microsoft Çalışanı 9 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Eski Microsoft çalışanı cezalandırıldı!

Clock
Paylaş
Microsoft Çalışanı 9 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Eski bir Microsoft mühendisi, eski işvereninden hediye kartları dahil olmak üzere dijital değeri toplamda 10 milyon $’a yakın ürün çalmaktan dolayı dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Washington’da ikamet eden 26 yaşındaki Ukrayna vatandaşı Volodymyr Kvashuk, Microsoft çalışanı olan arkadaşlarının hesap bilgilerini ve kimliklerini kayıtlı para birimlerini çalmak ve satmak için kullandı.

728×90 muhabbit - Microsoft Çalışanı 9 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı!300x250 muhabbit - Microsoft Çalışanı 9 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Kvashuk ayrıca izini daha da gizlemek amacıyla bir Bitcoin mixer hizmeti kullanı ve Vergi Odası’na hesaplarına gelen 2.8 milyon $’lık kripto paranın bir akrabası tarafından gönderildiğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’na göre:

Kvashuk’un yasadışı faaliyeti sürecinde, yaklaşık 2.8 milyon $’lık Bitcoin, bankasına ve yatırım hesaplarına aktarıldı. Kvashuk daha sonra, Bitcoin’in bir akrabasından geldiğini iddia ederek sahte vergi beyannamesi verdi.

Kvashuk, Ağustos 2016’dan Haziran 2018’e kadar Microsoft’ta çalıştı.

IRS yetkilisi Ryan Korner’e göre ceza, “ülkenin vergi ile alakalı olan ilk Bitcoin davası”. Korner, cezanın, rapor edilmeyen kripto varlık işlemlerini belirlemede, kurumun ceza bölümünün ardan karmaşıklığını vurguladığını iddia etti.

Basitçe söylemek gerekirse, bugünkü ceza, internet üzerinden para çalamayacağınızı ve Bitcoin’in suç davranışlarını gizleyemeyeceğini kanıtlar nitelikte.

ABD Avukatlık Bürosu’ndan Brian Moran ise konu hakkında şunları söyledi:

İşvereninizden hırsızlık yapmak zaten yeterince kötü, fakat bunu yaparken iş arkadaşlarınızın üzerine suç atmak… Gerçekten bu durum bazı şeylerin ötesinde.

Kvushuk, altı adet kara para aklama ve iki adet sahte vergi beyanı da dahil olmak üzere 18 federal suçtan dolayı suçlu bulundu. Ukrayna vatandaşı, çaldığı parayı göl kenarında bir ev ve bir Tesla aracı satın almak için kullanmış. Bu iki ürünün toplam değeri neredeyse 2 milyon $

Daha fazla Microsoft haberi için: Microsoft Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar