Muhabbit

Microsoft, Ethereum Blok Zincirini Kullanmak İstiyor!

Microsoft, korsanlıkla mücadele etmek için Ethereum blok zincirini kullanmayı düşünüyor.

microsoft ethereum

microsoft ethereum blok zincirini kullanmayı düşünüyor

Microsoft, korsanlıkla mücadele etmek için Ethereum blok zincirini kullanmak istiyor.
Büyük yazılım geliştiricisinin korsanlıkla mücadeleye yönelik yeni planı, blok zinciri teknolojisinin şeffaflığına dayanıyor.

Windows işletim sistemi ve Office’in ürünleri lisanslı olmasa bile her zaman iyi performans göstermişlerdir. Bu nedenle, her iki ürünün geliştiricisi olan Microsoft’un korsanlıkla mücadele önlemleri oluşturmak için yeni çözümler arıyor.

Microsoft’un araştırma departmanı, Alibaba ve Carnegie Mellon Üniversitesi’nden araştırmacıların katılımıyla yeni bir makale yayınlandı. Başlığı Argus olan makale, korsanlıkla mücadele kampanyalarını desteklemek için blok zinciri tabanlı bir teşvik sistemini anlatıyor.

Argus: Korsanlıkla Mücadele Kampanyaları için Yeni Teşvik Sistemi

Argus, Microsoft’un yeni sisteminin blok zincir teknolojisinin şeffaflığına dayandığını söylüyor. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen Argus, açık anonim korsan muhabir popülasyonundan toplanan verileri korurken, güvenilir olan bir teşvik mekanizması sağlamayı amaçlamaktadır.

Makale, korsanlıkla alakalı sorunların dağıtık bir sistem sorunu olduğundan söz ediyor. Ayrıca makalede, blok zincirinin şeffaflığı sayesinde kaçınılmaz gördükleri engellerin üstesinden geldiğinden de bahsediliyor.

Argus başlıklı makalede, ayrıntıları verilen bir filigran algoritması ile korsanın izlenmesi sağlanıyor. Proof of Leakage (Sızıntı kanıtı) olarak da adlandırılan, sızdırılan her içerik ve bilgi gizleme prosedürü içeriyor. Bu şekilde, muhbir dışında hiç kimse aynı filigranlı kopyayı fiilen göremiyor.

Sistem ayrıca, bir muhbirin aynı sızdırılmış içeriği farklı takma adlar altında tekrar tekrar rapor etmesinin önüne geçmek istiyor. Rapora göre; Argus’un güvenliği ve pratikliğiyle gerçek dünyadaki korsanlıklarla mücadeleyi tamamen şeffaf bir alana taşımanın etkili olacağı vurgulanıyor.

Ethereum ağ ücretleri konusunu ayrıntılandıran makale, ekibin birkaç kriptografik işlemi optimize ettiğini açıkladı. Böylece korsanlık raporlamasının maliyeti, Ethereum ağında yaklaşık 14 ETH transfer işlemi göndermenin maliyetiyle eşdeğer.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version