Muhabbit

BITCOIN

MicroStrategy Bir Kez Daha Bitcoin Satın Aldı!

MicroStrategy satın alımlarına devam ediyor.

Clock
Paylaş
MicroStrategy Bir Kez Daha Bitcoin Satın Aldı!

Yazılım şirketi MicroStrategy Pazar günü yaptığı açıklamada, yaklaşık 489 milyon $ nakit karşılığında 13.005 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu.

MicroStrategy, Bitcoin başına ortalama fiyatının 37.617 $ olduğunu da bu açıklama belirtti. Bildiğiniz gibi Bitcoin’in fiyatı, son günlerde keskin bir düşüş gördü ve an itibarıyla 32.000 $ civarında geziniyor.

MicroStrategy’nin yeni alımı, şirketin geçen hafta tamamladığı 500 milyon $’lık tahvil satışını tamamlamasının hemen ardından geldi.

Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategy, geçtiğimiz Ağustos ayından bu yana Bitcoin satın alıyor. O günden bu güne şirket, 105.085 adet Bitcoin’i kasasında barındırıyor.

Şirketin satın aldığı toplam Bitcoin’lerin ortalama fiyatı ise, 26.080 $ olarak hesaplandı. Bu rakamı dolar cinsinden hesaplamak gerekirse, Bu Bitcoin’ler MicroStrategy’e tamı tamına 2.75 milyar $’a mâl olmuş.

microstrategy bitcoin 1190x600 - MicroStrategy Bir Kez Daha Bitcoin Satın Aldı!
MicroStrategy’nin satın aldığı Bitcoin’ler ve ortalama alım fiyatı.

Bununla birlikte, bir MicroStrategy iştiraki olan MacroStrategy LLC ise bu Bitcoin’lerin 92.079’unu elinde tutuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar