Muhabbit

BITCOIN

Microstrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor! Yeni Alım 10 Milyon Dolar Değerinde!

Şirket, kasasına 314 Bitcoin daha eklemiş oldu.

Clock
Paylaş
Microstrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor! Yeni Alım 10 Milyon Dolar Değerinde!

MicroStrategy 22 Ocak Cuma günü yaptığı açıklamada, nakit olarak 10 milyon $ değerinde 314 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu.

CEO Michael Saylor açıklamasında, almış olduğu Bitcoin’lerin ortalama 31.808 dolara mal olduğunu söyledi. Ayrıca bu satın alma işleminin MicroStrategy’nin hazine rezerv politikasına uygun olduğunu da dile getirdi.

Bu satın alma ile birlikte, MicroStrategy’nin toplam Bitcoin varlığı 70.784 ulaşmış oldu. Yani şirketin kasasındaki Bitcoin’lerin toplam değeri yaklaşık 2,28 milyar dolardan fazla değere sahip oldu. 

Hatırlanacağı üzere MicroStrategy, ilk Bitcoin alımını geçen yıl Ağustos ayında gerçekleştirmişti. O sırada şirketin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin yatırımlarının hissedarlar için uzun vadeli değerini en üst düzeye çıkarmak için yeni bir sermaye tahsis stratejisinin parçası olduğunu dile getirmişti. 

Sonraki açıklamalarında Saylor, Bitcoin’in şimdiye kadar yaratılmış en iyi para olduğunu sık sık ifade etmeye başladı. Ayrıca Saylor, Bitcoin’i altın ve ABD Doları ile karşılaştırdığında, kripto para biriminin, tasarım gereği deflasyonist olmadığı göz önüne alındığında bir hazine için üstün bir varlık olduğunu da söyledi.

Şirketin yaptığı bütün Bitcoin alımları şimdiye kadar çok iyi sonuç verdi. Fiyatın artması ile birlikte MicroStrategy’nin kârlılık oranları da artmaya devam ediyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla MicroStrategy Haberleri için: MicroStrategy Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar