Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44263.45
2.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2363.85
0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.98
14.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $238.3
2.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

MicroStrategy CEO’su Giderek Bitcoin’i Benimsiyor!

Microstrategy’nin CEO’su giderek Bitcoin’e bağlanıyor gibi görünüyor.

Clock
Paylaş
MicroStrategy CEO’su Giderek Bitcoin’i Benimsiyor!

MicroStrategy’nin Bitcoin’i birincil rezerv para birimi olarak kullanma kararı, Michael Saylor’un Bitcoin’i altcoinlere tercih etmesine neden oldu.

728×90 muhabbit - MicroStrategy CEO'su Giderek Bitcoin'i Benimsiyor!300x250 muhabbit - MicroStrategy CEO'su Giderek Bitcoin'i Benimsiyor!

20 Eylül’de attığı bir tweet’te, iş istihbaratı şirketinin CEO’su Bitcoin’i, Ethereum gibi tokenlar veya “kripto uygulama ağları” olarak isimlendirdiği stablecoinlerin aksine bir kripto varlık ağı olarak gördüğünü belirtti.

Analı sitesi Bitcoin Dominance’ten bir grafik yayınlayan CEO, Bitcoin hakimiyetinin Aralık 2017’de %71.05 olduğunu söyledi. Aradan geçen 3 yıla bakacak olursak CEO’nun attığı grafiğe göre Bitcoin hakimiyeti şuan %93.57’ye ulaşmış durumda.

Ancak Saylor, konu bu veriler olduğunda kasıtlı bir şekilde seçici davranıyor. Bitcoin Dominance’ın sağladığı bilgiler, ICO tekliflerini ya da stablecoinleri içermiyor. Bunun yerine “yalnızca para olmaya çalışan ve proof-of-work kullanan coinleri içerir.”

Tether (USDT) gibi stablecoinleri hesaba katan CoinMarketCap’e göre, 13 Eylül itibarıyla Bitcoin’in hakimiyeti yıllık %56.67 ile en düşük seviyedeyken, Messari metriği %59’a yakın gösteriyor. Bu iki veri de Saylor’un bahsettiği %93’lük hakimiyetten çok uzakta. Ethereum ve DeFi, Bitcoin’in 200 milyar $’ına kıyasla şu anda kabaca 9 milyar $’lık bir piyasa değerini temsil ettiği için, Ethereum ve DeFi, bu yıl alt sezonunu yönetmekte.

Başlangıçta 2013’te “Bitcoin’in günleri sayılı” olduğunu iddia eden Saylor’ın, MicroStrategy’nin 250 milyon $ değerinde BTC’yi rezerv para birimi olarak satın almasının ardından, Bitcoin’e olan bakış açısı değişti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde firma 175 milyon $’lık ek BTC satın aldığını duyurdu.

Bitcoin, bir değer deposu olarak gayet iyi bir iş görüyor.

Saylor, kripto topluluğunda altcoinlerin büyük çoğunluğunu önemsemezlik yapma konusunda yalnız değil. İlk proof-of-work tabanlı kripto paranın yaratıcısı Emin Gün Sirer, Nisan ayında Bitcoin severlerin çoğunun Bitcoin harici kripto paraları dolandırıcılık olarak gördüğünü söylemişti.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar