Muhabbit

MicroStrategy Elindeki BTC Sayısını Artırmaya Devam Ediyor!

MicroStrategy Bitcoin almaya devam ediyor!

Capital

MicroStrategy, kurumsal şirketler arasında kripto para cüzdanında en fazla Bitcoin olan yazılım firması olarak öne çıkıyor. MicroStrategy dün bir BTC satın alma işlemi daha gerçekleştirdi ve Bitcoin başına ortalama 48,099 ABD Doları fiyatla 242 ve 9 milyon ABD Doları karşılığında 5.050 Bitcoin daha satın aldı.

micheal saylor twıtter

MicroStrategy son yaptığı BTC satın alma işlemiyle beraber, yaklaşık 3,16 milyar ABD Doları karşılığında 114.042 Bitcoin almış oldu. Yaklaşık 18 milyon arzı olan BTC’nin 114.042’si artık MicroStrategy’nin kripto para cüzdanında duruyor.

Nasdaq listesinde yer alan firma, 2021’in üçüncü çeyreğinde Bitcoin başına ortalama 46,875 ABD Doları fiyatla yaklaşık 8.957 adet Bitcoin satın almıştı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin altın yerine BTC’ye yatırım yaparak “milyar dolarlık bir hatadan” kaçındığını “tweet”lemişti.

Mıcheal saylor twıtter

Altın mı Bitcoin mi?

Altın yerine BTC’ye yatırım yapan Micheal Saylor’un haklı olduğunu söyleyebiliriz. Altın ve BTC’nin grafiğine baktığımızda sonuç açık bir şekilde kendini belli ediyor.

ALTIN/USD AYLIK MUM GRAFİĞİ

Altın 2011-2012 arasında yaptığı zirveyi 2020-2021 arası kırmayı denemiş ve başarılı olamamış gibi görünüyor. Altın/Dolar grafiğine baktığımızda 10 yılda sadece 2x yükselebilmiş.

BTC/USD AYLIK MUM GRAFİĞİ

Bitcoin 2016’dan bu yana fiyat olarak yaklaşık 1600 katına çıkmış. Micheal Saylor’un Altın yerine BTC’yi tercih etmesi şimdilik oldukça makul görünüyor.

MicroStrategy Nedir?

MicroStrategy, 1989 yılında kurulmuş, Virginia merkezli bir yazılım firmasıdır. Şirket ilk Bitcoin alımını, 11 Ağustos 2020’de yaptı. Bunun yanında MicroStrategy’nin hisse fiyatları BTC aldığı günden bugüne kadar %350’den fazla arttı. Şirket, 2021 yılının ikinci çeyreğinden bu yana 689,6 milyon ABD doları değerindeki kümülatif değer düşüklüğü kayıplarına rağmen Bitcoin satın almaya devam etmeyi planlıyor.

BTC Fiyat Analizi İçin:

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Son Yazılar

Exit mobile version