BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

MicroStrategy Hisseleri Yükselişte! En İyi Karar Da Olabilir En Kötü Karar Da!

MicroStrategy hisseleri yükselişte, peki Bitcoin stratejisi şu zamana kadar alınan en iyi karar mı? Ya da en kötü karar olabilir mi?

Yayın:

-

MicroStrategy, bir süredir birincil rezervlerini lider kripto para birimi Bitcoin’e çevirmeyi düşünüyordu. Dün şirketi kuruculuğunu, yönetim kurulu başkanlığını ve CEO’luğunu üstlenen isim Michael Saylor, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda yeni satın alımı açıklamıştı.

Açıklamanın ardından şirketin hisse senetlerinde gözle görülür bir değişim meydana geldi. Yaklaşık %9luk bir fiyat artışını gören hisseler, daha önce 11 Ağustos 2020 tarihindeki Bitcoin satın alımında %10’luk bir artış yaşamıştı.

Michael Saylor, Coindesk’e verdiği demeçte “Çok da sağlam olmayan 500 milyon dolarlık bir buz dağının üzerinde olduğumuzun farkına vardık.” dedi. Ayrıca ikinci Bitcoin satın alımı ile ilgili başka söylemlerde bulundu. Alımın spekülasyon veyahut risk önlemi olmadığını Bitcoin’in birincil rezerv olmasını, benimsenmesini sağlamak için yapılan bilinçli kurumsal bir strateji olduğunu savundu.

Amaç Bitcoin’i Güvenli Liman Yapmak Olabilir Mi?

Altın, gayrimenkul gibi güvenli liman sayılan varlıklar her zaman enflasyona karşı bir korunma olarak görülür. MicroStrategy’nin amacı bu güvenli liman olarak bilinen varlıklara bir yenisini eklemek; Bitcoin. Birçok analiste göre Bitcoin hem enflasyona karşı bir koruma vazifesini üstlenebilir hem de birçok varlık sınıfından daha iyi performans gösterebilir. Yani güvenli liman olmak için gerekli vasıflara sahip.

En İyi Kararı Da Olabilir En Kötü De…

Güvenli liman hâline getirmek, benimsenmesini sağlamak veyahut birincil rezerv hâline getirmek… MicroStrategy bu stratejisiyle kripto para dünyasının yanı sıra birçok analistin dikkatini çekti. Grayscale’in CEO’su Barry Silbert, bu stratejinin şirketin CEO’su Michael Saylor’un en iyi veyahut en kötü kararı olduğunu savundu.

“En iyi veya en kötü olduğu şu an için bilinmez ama kesinlikle tarihe geçecek olan bir karar. Kitaplara konu olacağı kesin. Halka açık bir şirketin CEO’su için büyük cesaret gerektiren bir karardı ve bu cesaretinden dolayı onu takdir ediyorum.”

Grayscale CEO’su Barry SILbert

Silbert, neden en iyi veyahut en kötü karar olarak nitelendirdiğini de açıkladı. MicroStrategy’nin bu kadar büyük miktarda BTC’yi tutmak için büyük bir risk aldığını belirtti. Ancak Bitcoin uzun vadede bakıldığında büyük bir yükseliş geçirirse bu Silbert’e göre şirketin hisse senetleri için de bir katalizör olabilir.

İyi veyahut kötü bir karar olup olmadığını sorgulayan başka bir isim ise Compound Finance’ın genel danışmanı Jake Chervinskey. Chervinskey, şirketin daha fazla Bitcoin almaya devam ederse SEC’in radarına gireceğini düşünüyor.

“Federal menkul kıymetler yasalarında halka açık bir şirketin SEC onayı olmadan kendini Bitcoin ETF’ye (borsa yatırım fonu) dönüştürmesine izin veren bir boşluk yok ancak MicroStrategy’nin daha fazla Bitcoin alması hâlinde SEC, Nasdaq’a yanıtlamak istemeyeceği sorular sormaya başlayabilir.”

Compound Fınance Genel danışmanı Jake Chervınskey

Daha fazla MicroStrategy için; MicroStrategy Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin’in Piyasa Değeri Tüm Zamanların En Yükseğinde!

Yayın:

-

bitcoin'in

Kripto piyasa analiz firması Glassnode, Bitcoin’in (BTC) 2017’nın sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’ı gördüğünden bu yana, piyasa değerinin %50’den fazla arttığını gösteren veriler yayınladı.

Gerçekleşmiş piyasa değeri metriği, her bir BTC’nin değerini blockchain üzerinde en son taşındığı sırada ölçer, ve bu analistlerin piyasa katılımcılarının toplam maliyet esaslarını tahmin etmesini sağlar.

Bununla beraber, merkezileştirilmiş borsalardaki coinler metrikte mevcut değil. Bu da verilerin gün içi spekülasyonlarından ziyade uzun vadeli yatırımcıların maliyet esası açısından muhtemelen daha doğru olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değerinin üst sınırı şu anda 115 milyar $ seviyesinde bulunuyor. Bu rakam, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinde 43 milyar $ daha fazla. Bitcoin’in şu anki 190 milyar dolarlık piyasa değeri, BTC’nin uzun vadeli yatırımlarının toplamda %65’lik bir kar elde ettiğini göstermekte.

Bitcoin'in
Bitcoin’in Gerçekleşmiş Piyasa Değeri Kaynak: Glassnode

Coinmetrics’in sağladığı grafik, gerçekleşen piyasa değerinin 2018’in ilk aylarında artmaya devam ettiğini ve fiyatların 10.000 $’ın altına düşmesine rağmen Ocak ve Mayıs ayında 3 kez 90 milyar $’ı test ettiğini gösteriyor.

Halving öncesi spekülasyonu, 2020’nin 2. çeyreğinde Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değerinin %6 arttığını görürken, şiddetli “kara perşembe” olayı 2020’nin kazanımlarını hızla tersine çevirdi. Mayıs ayında bu yana, BTC’nin gerçekleşen piyasa değeri istikrarlı bir şekilde yükseliş eğiliminde.

Kripto veri araştırmacıları IntoTheBlock’a göre, kripto adreslerinin %72’sinden fazla şu anda kârlı durumda ve en büyük yatırım tutarı 1.040 – 5.285 $ ve 8.450 – 9.560 $ fiyat aralıklarında yapılmış gibi görünüyor.

Şu anda kârda olan BTC cüzdanlarının sayısı Kaynak: IntoTheBlock

 

Bitcoin’in Durumu Ethereum için Ne Anlam İfade Ediyor?

Bitcoin’in aksine, Ethereum’un 26.3 milyar $’lık gerçekleşmiş piyasa değeri, geçmişteki yüksek seviyelerini geri kazanmaya çok uzakta. Şu anda Ethereum’un 26.3 milyar $’lık değeri 2018 rekoru olan 35 milyar $’ın %25 altında.

Ethereum’un gerçekleşen piyasa değeri BTC’den çok daha uzun bir düşüş eğilimi yaşadı. Ethereum, Nisan 2020’nin ortalarında 22,4 milyar $’lık bir düşüş bildirdi. IntoTheBlock’a göre, en büyük payı satın alan Ethereum adreslerinin %62’si kârda.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla analiz haberi için : Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Atari VCS Blockchain Gaming Özellikleri ile Çalışacak!

Retro oyun konsolu çıkışını yapmaya hazırlanıyor!

Yayın:

-

Atari

Atari, yakınca çıkacak konsolunda yeni işlevler ile blockchain alanına girecek olan büyük bir isim.

Atari VCS ilk olarak 1977’de Space Invaders ve Pac Man gibi klasikleri ev ortamına getirmek için piyasaya sürülmüştü.

Oyun dünyasının büyük konsolları ile rekabet edemesede, Atari’nin yeniden piyasaya çıkacak olan VCS konsolu, blockchain teknolojisi ile oyun platformunda bir standart oluşturacak.

Bu hizmet, kullanıcı orijinal VCS oyunlarını oynamaktan sıkıldığında, Ultra uygulamasını PC oyunlarını indirmek ve oynamak için kullanabileceği anlamına geliyor.

Oyuncular ayrıca, oyun içi Non-fungible token ticareti, (NFT) e-spor turnuvaları ve yakın zamanda duyurulan oyun yayını özellikleri de dahil olmak üzere platformun blockchain özelliklerinden yararlanabilecek. Bununla beraber kullanıcılar oyun oynadıkça token ödülleri kazacanak.

Konsol, UOS ya da Atari tokenleri kullanılarak Ultra platformu üzerinden satın alınabilecek.

Konsol, donanımın yeniden tasarlanması ve corona virüs pandemisi sebebi ile orijinal çıkış tarihine yetişemedi.

Şirket, ürünün lansman tarihini açıklamazken, İlk konsol ve aksesuar grubunun şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki deposuna taşındığını belirtti.

Şirket, her şeyi tek bir çatı altında toplamayı ve Ekim ayı sonuna kadar sınıflandırma ve nakliyeye hazır olmayı umuyor.

Atari, 2018,’de blockchain alanına yatırım yaptığından beri, blockchain ve kripto dünyasında sükse yaratıyor. Yakın zamanda Atari, açık dünya çoklu evren içinde klasik oyunlarından bazılarını yeniden yaratmayı amaçlayan The Sandbox ile bir ortaklık duyurdu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.