Muhabbit

BITCOIN

MicroStrategy’nin Sahip Olduğu BTC Değeri 2.4 Milyar Dolar!

MicroStrategy’nin yatırım planı işe yaramış gibi görünüyor!

Clock
Paylaş
MicroStrategy’nin Sahip Olduğu BTC Değeri 2.4 Milyar Dolar!

Bitcoin’in devam eden rallisiyle beraber, MicroStrategy’nin toplam sahip olduğu Bitcoin miktarının değeri, %100 oranda arttı!

Spesifik olarak konuşacak olursak, şirketin 38.250 BTC’si 425 milyon $’dan 1.3 milyar $’a kadar yükseldi.

MicroStrategy’nin sahip olduğu dijital varlıkların değerindeki yükseliş, Bitcoin’in rekor yükselişleri ile beraber geldi. An itibarıyla Bitcoin, kripto piyasasında %68 dominans ile 31.000 $ civarından işlem görüyor.

Bu arada, son BTC performansının ardından, Nasdaq borsasına kayıtlı şirketin hisse değeri, 11 Ağustos tarihinde 135 $’dı. Günümüze bakacak olursak şirket, 31 Aralıktaki işlem kapanışında 388.55 $’dan işlem gördü. Bu hareket ile MicroStrategy’nin piyasa değeri ise 1.3 milyar $’dan 3.6 milyar $’a kadar yükseldi.

MicroStrategy ilk satın alma turunda, yani 11 Ağustos tarihinde 21.454 adet BTC satın almıştı. O günden bu yana şirket, BTC varlıklarını toplamda 70.470 adede kadar çıkardı. Yazım sırasında, borsada işlem gören şirketin BTC varlıkları yaklaşık 2.4 milyar $ değerinde.

Ayrıca, Aralık ayında bildirilenlere göre şirket, bu 70.470 kripto parayı satın almak için 1.125 milyar $ harcamış. Yani şirket, dijital varlıklarının değerini ikiye katlamış durumda.

Benzer bir şekilde, Ekim ayı başında BTC satın aldığını açıklayan başka bir şirket olan Square Inc.’in piyasa değeri 3 kattan fazla artış gösterdi. Firma şu anda 160 milyon $ değerinde olan 4.709 kripto parayı satın almak için 50 milyon $ harcadı. Dahası, Square’in hisselerinin değeri 8 Ekimden tarihinden bu güne %19 oranında artış gösterdi.

Bitcoin alan şirketler hakkında konuşacak olursak; Sadece bu iki şirketle sınırlı değil. BTC varlıklarına sahip olduğunu kamu ile paylaşan şirketleri izleyen bir internet sitesine göre, bu tür kuruluşlar arasında 1.151.618 adet BTC paylaşılıyor.

Son aylarda kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başlayan Bitcoin, tahmin edilebileceği gibi fiyat bandında yükselmeye başladı. Bakalım kurumsal benimseme daha ne kadar sürecek?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar