Muhabbit

Milyar Dolarlık Yatırım Şirketi Bitcoin Aldı!

Milyar dolarlık yatırım şirketi, portföyünün bir kısmını BTC’ye dönüştürdü!

Eski Bitcoin Madencisi

Multi milyar dolarlık yatırım şirketi Ruffer, salı günü yaptığı açıklamada fonlarının bir kısmıyla Bitcoin satın aldığını söyledi.

Guernsey merkezli firma, 30 Kasım itibarıyla 20.3 milyar sterlin değerinde yönetimi altında olan varlığa sahip olduğunu açıklamıştı. Satın alma işlemini Londra Borsası aracılığıyla açıklayan şirket, 15 Aralık tarihinde bu işlemi gerçekleştirmiş.

Firma “Ruffer Multi-Strategies Fund’a atanan uzman yöneticilerden biri aracılığıyla son zamanlarda yapılan satın alım, Bitcoin oldu. Bu şirketin sahip olduğu altın oranını düşürdükten sonra yaptığı bir savunma hamlesidir” diye bir açıklama yaptı.

Satın aldığımız Bitcoin miktarı, şu anda çoklu stratejiler fonumuzun yaklaşık %2.5’ine eşit. Bunu, dünyanın başlıca para birimlerinin maruz kaldığı devalüasyona karşı küçük ama güçlü bir sigorta olarak görüyoruz.

Bitcoin şirketin altın ve diğer varlık türü yatırımlarını çeşitlendiriyor diyen şirket, Bitcoin’i bir devalüasyon ve enflasyon koruması olarak gördüğünü de çekinmeden söylemiş.

Firmanın ne kadar Bitcoin satın aldığı tam olarak belli olmasa da, tahminlere göre 15 milyon $’lık bir satın alım söz konusu.

Ayrıca elde ettiğimiz diğer bilgilere bakacak olursak, Uluslararası Menkul Kıymetler Borsası’nın 14 Aralıkta yayınladığı bir rapora göre Ruffer Illiquid Multi Strategies Fund’ın toplamda 1.5 milyar $’lık yatırıma sahip olduğu görünüyor.

Bakalım şirketten ne kadar Bitcoin aldıkları hakkındaki resmi açıklama ne zaman gelecek?

Sizce Ruffer, MicroStrategy gibi sürekli olarak Bitcoin almaya devam edecek midir?

Güncelleme 16 Aralık 18:20: Ruffer şirketinden aldığımız yeni bilgilere göre, yatırım firması şu anda 740 milyon $’ın üzerinde Bitcoin satın alımı yapmış durumda. Bu rakam, Şirketin toplam fonunun %2.7’sine denk gelmekte.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version