Muhabbit

Bill Miller’ın Fon Şirketi, Bitcoin Açıklaması Yaptı!

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in yaygın olarak kullanılan bir değişim aracı olduğunu belirtiyor.

bill miller

bill miller

Ünlü yatırımcı ve fon yöneticisi Bill Miller tarafından kurulan Miller Value Funds tarafından denetlenen bir değer fonu Miller Opportunity Trust Bitcoin açıklaması yaptı. 5 Şubat tarihinde yapılan bir açıklamada, şirketin Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yaparak yani dolaylı yönden Bitcoin’e yatırım yapmak isteyebileceği belirtildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na yapılan bir başvuru dosyasında yer alan Bitcoin alımı ile ilgili açıklama, Bill Miller’ın yatırımcılarına kısa zaman önce gönderdiği Bitcoin hakkındaki olumlu açıklamasından hemen sonra geldi. 

Miller Opportunity Trust’ın Cuma günü yapmış olduğu başvurusunda öne çıkan bazı başlıkları sıralayacak olursak;

Fon’un, Bitcoin tutan bir varlık olan Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yaparak dolaylı yönden Bitcoin’e yatırım yapmak isteyebileceği vurgusu yapılıyor. Başvuru dosyasında, Bitcoin’in bir bir hükümet, banka veya merkezi kuruluş tarafından ihraç edilmeyen dijital bir emtia olduğu ve Bitcoin’in, Bitcoin transferlerinin kaydedildiği halka açık bir işlem defterine ev sahipliği yapan çevrim içi, eşler arası bir bilgisayar ağında mevcut olduğu belirtiliyor.

Şirket, alınması düşünülen Bitcoin miktarı olarak ise yaptığı açıklamada; yatırım anında var olan varlıklarının %15’inden daha fazla olmayacağını ve Fon’un, Grayscale Bitcoin Trust’a herhangi bir ek yatırımı düşünmeyeceğini özellikle belirtiyor.

Miller Value Funds’un web sitesinden alınan bilgilere göre, Bill Miller’ın yöneticiliğini yaptığı Fon’un 31 Aralık 2020 itibariyle yönetilen varlıkları 2,25 milyar dolar olarak görülüyor. Bu da Fonun ciddi anlamda bir miktarı yönettiği anlamına geliyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version