Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43502.02
-1.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2373.19
4.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.2
1.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $235.7
1.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Bitcoin

Milyarder Kenneth Griffin: Ethereum Tabanlı Kripto Para Birimleri Çok Değerli!

Griffin, Bitcoin tabanlı anlayışın, Ethereum tabanlı konseptle değiştirileceğini söyledi.

Clock
Paylaş
Milyarder Kenneth Griffin: Ethereum Tabanlı Kripto Para Birimleri Çok Değerli!

Kenneth Griffin, Ethereum ağındaki kripto para birimlerinin çok değerli olduğunu söyledi.

Yaklaşık olarak 40 milyar doların üzerinde sermayeyi yöneten Citadel, ABD borsasındaki işlem hacminin dörtte biri oranında bir fona sahip durumda.

The New York Times’ın ev sahipliği yaptığı DealBook zirvesinde konuşan Griffin, “Bitcoin tabanlı anlayışın, yeni nesil kripto para birimlerinde Ethereum tabanlı konseptle değiştirileceğini” tahmin ettiğini söyledi. Milyarder ayrıca Ethereum tabanlı kripto para birimlerinin daha ​​yüksek işlem hızlarına ve işlem başına daha düşük maliyete sahip olduğunu da ekledi.

728×90 muhabbit - Milyarder Kenneth Griffin: Ethereum Tabanlı Kripto Para Birimleri Çok Değerli!300x250 muhabbit - Milyarder Kenneth Griffin: Ethereum Tabanlı Kripto Para Birimleri Çok Değerli!

Ethereum şu anda Bitcoin’den biraz daha hızlı olduğunu, ancak Eth2’nin tamamen uygulandığında işlem hızlarını önemli ölçüde artırarak maliyetleri düşüreceğini de sözlerine ekledi.

Tek Çözüm Kripto Paralar Değil

Griffin, özellikle “ticari kullanım durumu” olmadığını iddia ettiği Bitcoin konusunda uzun süredir şüpheci yaklaşımı ile biliniyor. Kripto paralar hakkında ise Griffin şu ifadelere yer veriyor:

“Kripto paralar ve onun altında yatan blok zinciri teknolojisi gerçekten ilginç bir teknoloji. Bunlar dünya çapında merkezi olmayan bir defter tutmanın güçlü bir yolu. Ancak çoğu sorun için gerçekten ihtiyacımız olan tek çözüm bu değil. ”

Griffin; zirve sırasında, dolandırıcılık riski, yüksek maliyetler ve enerji harcaması dahil olmak üzere kripto para tarafından ele alınmayan bir dizi sorun olduğunu da iddia ediyor.

“Bitcoin, ödemeleri yönetmek, inanılmaz derecede pahalı. Şu anda Bitcoin, işlem başına yaklaşık 4,1 $ tutarında. Tipik kredi kartı işlem ücretleri, Mastercard, Visa ve American Express gibi popüler ağlarda %1,4 ile %3,5 arasında değişmektedir.”

Sürdürülebilirlik açısından ise Griffin, Bitcoin’in küresel ısınmaya bugün dünya çapında kullanılan herhangi bir ödeme biçiminden daha büyük bir katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar