Muhabbit

MoneyGram 11,000,000 $’lık XRP Satmış

Toplu bir XRP satışı daha ortaya çıktı.

xrp

moneygram

Yapılan açıklamaya göre MoneyGram 11,000,000$’lık XRP satmış. Şirket yeni ödeme anlaşmasının bir parçası olarak da Ripple’dan 11.3 milyon adet XRP teslim almış. Açıklama ise direkt MoneyGram tarafından.

SEC için hazırlanan dosyada Ripple’dan On Demand Liquidty (ODL) ağını kullanması karşılığında tazminat olarak alınmış XRP’lerden bahsedilmekte.

Ripple, XRP’leri, On Demand Liquidty (ODL) ağının geliştirilmesi ve diğer marketlerde yaygınlaşması karşılığında MoneyGram’a verdi.

On Demand Liquidty (ODL)

Ripple, On Demand Liquidty ile para transferlerine şöyle bir çözüm getirmekte.

Transferi yapmak isteyen kişinin para birimi öncelikle XRP’ye dönüştürülüyor. Sınır ötesi transfer gerçekleştikten sonra ise, paranın gideceği kişinin istediği para birimine dönüştürülerek ödemeler gerçek zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

Fakat dosyada MoneyGram’ın aldığı XRP’leri hiç bekletmeden hemen sattığı belirtilmekte. Alınan 11.3 milyon USD’lik XRP’nin bir andan satılması geçmi dönemde XRP’de yaşanan düşüşlerden birisine sebep olmuş olabilir. Verilen bu tazminat haricinde Haziran 2019’da yapılan stratejik işbirliği ile birlikte Ripple, MoneyGram’ın 50 milyon $’lık hissesine sahip olmuştu.

Güncel rakamlardan konuşmak gerekirse de MoneyGram, ABD ve Meksika arasıdaki transferlerin yaklaşık yüzde 10’unu XRP ile gerçekleştirdiğini belirtmekte.

Geçmişte büyük yankı uyandıran MoneyGram ve Ripple işbirliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce neden MoneyGram hiç bekletmeden elindeki XRP’leri satmış olabilir?

ÖRnegin bu süreçte MoneyGram XRP’leri elinde tutmuş olsaydı yarı fiyatına bile satamayacaktı. Sizce konu ila alakalı MoneyGram’ın bir bilgisi olabilir mi? Tabi sadece öngörüleri de doğru çıkmış olabilir.

Son Yazılar

Exit mobile version