Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Morgan Creek BlockFi’ye 50 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

Morgan Creek Digital’ın CEO’su, BlockFi’ye yatırım yaptı ve artık BlockFi’nin yönetim kurulunda!

Clock
Paylaş
Morgan Creek BlockFi’ye 50 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

Büyük bir kripto para birimi kredi protokolü olan BlockFi, Morgan Creek dahil olmak üzere büyük endüstri yatırımcılarını kendine çeken bir başka finansman turunu tamamladı.

BlockFi, 20 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamaya göre, Anthony Pompliano’nun kripto varlık yönetimi firması Morgan Creek Digital liderliğindeki C Serisi turunda 50 milyon $’lık fon topladı.

Pomp olarak da bilinen Morgan Creek’in kurucu ortağı Pompliano, yatırımın ardından BlockFi’nin yönetim kuruluna katılacak.

Anlaşma, Ağustos 2019’da 18 milyon $’lık Seri A turu ve Şubat 2020’deki 30 milyon $’lık Seri B turu dahil olmak üzere, son 12 ayda Morgan Creek’in üç BlockFi finansman turuna katılmasının ardından geldi.

Finansman turunda, Winklevoss Capital, risk sermayesi fonu Valar Ventures ve CMT Digital gibi bazı yerleşik BlockFi yatırımcıları da yer aldı. Diğer katılımcılar arasında Castle Island Ventures, SCB1 10X, Avon Ventures, Purple Arch Ventures, Kenetic Capital, HashKey ve NBA oyuncusu Matthew Dellavedova yer aldı.

Açıklandığı gibi yeni fon, BlockFi’nin geçtiğimiz sene 10 katlık bir gelir artışı görmesinden sonra yaşandı. BlockFi temsilcileri, şirketin şu anda geçtiğimiz yıl 100 milyon dolarlık bir gelire sahip olduğunu söyledi. Bugün ise yönetilen varlıkların 1.5 milyon $ değerden daha fazla olduğu bildirildi.

Önceki finansman turu duyurularına benzer bir şekilde BlockFi, yeni toplanan fonların şirketi daha da büyütmek amacıyla kullanacak. Ayrıca açıklamalara göre bu kararın yanı sıra, BTC ödüllü kredi kartının yaklaşmakta olan sürümü için de fonlar kullanılacak.

BlockFi, 2020’nin başlarında kart için planlarını yaptı ve kartı “dünyanın ilk kripto ödüllü kredi kartı” olarak konumlandırdı. Lolli gibi mevcut kripto ödüllü uygulamalara benzer bir şekilde BlockFi, küresel müşterilerine Bitcoin ödülü vermek istiyor. Şirketin CEO’su Zac Prince, kripto ödüllerinin itibari para ile satın alımların %1.5 ila %3’ünü temsil edeceğini iddia ediyor. Bir başka iddiaya göre, kredi kartı 2020 yılının 3. veya 4. çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar