Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26613.45
-1.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1587.9
-1.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.85
-1.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $211
-1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

MTGOX’ta Ödeme Günü Yaklaşıyor Son Gün 15 Ekim!

Geçtiğmiz dönemde yaşadığı hack saldırısı ile birlikte kripto para piyasasına büyük darbe duran borsa yıllar geçmesine rağmen gündemden düşmüyor.

Clock
Paylaş
MTGOX’ta Ödeme Günü Yaklaşıyor Son Gün 15 Ekim!

MTGOX tarafında hareketli sürecin sonuna geliniyor.

Geçtiğmiz dönemde yaşadığı saldırı ile birlikte kripto para piyasasına büyük darbe vuran borsa, yıllar geçmesine rağmen gündemden düşmüyor.

728×90 muhabbit - MTGOX'ta Ödeme Günü Yaklaşıyor Son Gün 15 Ekim!300x250 muhabbit - MTGOX'ta Ödeme Günü Yaklaşıyor Son Gün 15 Ekim!

Bildiğiniz üzere MTGOX ilk web tabanlı kripto para borsalarının başında geliyor.

Kendi döneminde Bitcoin transferlerinin yarısından fazlasını bünyesinde gerçekleştiren kripto para borsası hacklenmiş ve tamı tamuna 850,000 BTC’yi çaldırmıştı.

Saldırının gerçekleştiği dönemde 450 Milyon $ değerinde olan Bitcoin’lerin bugünkü değeri 8 Milyar $’dan fazla.

Son Gün 15 Ekim

15 Ekim 2020 tarihine kadar kullanıcılarına 150,000 Bitcoin ödeme yapması gereken MTGOX için tarih yaklaşıyor.

Kripto para piyasasında da ödemenin gerçekleşmesi halinde nasıl bir etki yaratacağı merakla beklenmekte. Son günlerde piyasada oluşan tedirginlerden bir tanesi de MTGOX konusu.

Borsa “hack”i sonrası mağdur kişilerin sayısı neredeyse 24 bin civarında. MTGOX tarafından kullanıcılara yapılacak ödeme ise fonlarının yalnızca yüzde 18’i.

Fameto’ya göre borsanın fonlarında 134,000 adet BTC, 140,000 BCH ve 400 Milyon $ bulunuyor. Bu fonlarla yapılması gereken ödemeleri kullanıcılar 2014 yılından beri beklemeye devam ediyor.

Geçen süreçte Bitcoin fiyatında yaşanan yükseliş sebebiyle yüzde 18’lik kısım ile maliyetlerini kurtarabileceğini söyleyen kullanıcılar da bulunuyor.

Yine Fameto’ya göre mağdurlar yüzde 15 ila 18 arasında geri ödemeye kavuşabilecek. Zorunlu “hodl” davranışı sayesinde yüzde 18 ile kullanıcıların maliyetini çıkarabiliyor olduğunu öğrenmek ise oldukça sevindirici.

Ertelenme Olasılığı Da Var

Ödemenin kesin olarak bu tarihte yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

Geçtiğimiz dönemde MTGOX tarafından ödemelerin yapılması için farklı tarihler de belirlenmiş fakat erteleme gerçekleşmişti. Benzer bir durum tekrar gerçekleşebilir. Fakat yine de ödemelerin 15 Ekim’e kadar yapılma olasılığı bulunuyor.

Sizce ödemeler 15 Ekim’e kadar gerçekleşecek mi?

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar