BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

MTGOX’ta Ödeme Günü Yaklaşıyor Son Gün 15 Ekim! Piyasa Nasıl Etkilenir?

Geçtiğmiz dönemde yaşadığı hack saldırısı ile birlikte kripto para piyasasına büyük darbe duran borsa yıllar geçmesine rağmen gündemden düşmüyor.

Yayın:

-

mtgox

MTGOX tarafında hareketli sürecin sonuna geliniyor.

Geçtiğmiz dönemde yaşadığı saldırı ile birlikte kripto para piyasasına büyük darbe vuran borsa, yıllar geçmesine rağmen gündemden düşmüyor.

Bildiğiniz üzere MTGOX ilk web tabanlı kripto para borsalarının başında geliyor.

Kendi döneminde Bitcoin transferlerinin yarısından fazlasını bünyesinde gerçekleştiren kripto para borsası hacklenmiş ve tamı tamuna 850,000 BTC’yi çaldırmıştı.

Saldırının gerçekleştiği dönemde 450 Milyon $ değerinde olan Bitcoin’lerin bugünkü değeri 8 Milyar $’dan fazla.

Son Gün 15 Ekim

15 Ekim 2020 tarihine kadar kullanıcılarına 150,000 Bitcoin ödeme yapması gereken MTGOX için tarih yaklaşıyor.

Kripto para piyasasında da ödemenin gerçekleşmesi halinde nasıl bir etki yaratacağı merakla beklenmekte. Son günlerde piyasada oluşan tedirginlerden bir tanesi de MTGOX konusu.

Borsa “hack”i sonrası mağdur kişilerin sayısı neredeyse 24 bin civarında. MTGOX tarafından kullanıcılara yapılacak ödeme ise fonlarının yalnızca yüzde 18’i.

Fameto’ya göre borsanın fonlarında 134,000 adet BTC, 140,000 BCH ve 400 Milyon $ bulunuyor. Bu fonlarla yapılması gereken ödemeleri kullanıcılar 2014 yılından beri beklemeye devam ediyor.

Geçen süreçte Bitcoin fiyatında yaşanan yükseliş sebebiyle yüzde 18’lik kısım ile maliyetlerini kurtarabileceğini söyleyen kullanıcılar da bulunuyor.

Yine Fameto’ya göre mağdurlar yüzde 15 ila 18 arasında geri ödemeye kavuşabilecek. Zorunlu “hodl” davranışı sayesinde yüzde 18 ile kullanıcıların maliyetini çıkarabiliyor olduğunu öğrenmek ise oldukça sevindirici.

Ertelenme Olasılığı Da Var

Ödemenin kesin olarak bu tarihte yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

Geçtiğimiz dönemde MTGOX tarafından ödemelerin yapılması için farklı tarihler de belirlenmiş fakat erteleme gerçekleşmişti. Benzer bir durum tekrar gerçekleşebilir. Fakat yine de ödemelerin 15 Ekim’e kadar yapılma olasılığı bulunuyor.

Sizce ödemeler 15 Ekim’e kadar gerçekleşecek mi?

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Son IEO Injective Protocol Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

Yayın:

-

injective pool

Kripto para borsası Binance üzerinde gerçekleştirilen Son IEO olan Injective Protocol, Chainlink “oracle”ı kullacağını açıkladı.

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

İşbirliği kapsamında toplamda altı farklı parite için veriler bahsi geçen oracle yoluyla elde edilecek. Verilerin alınacağı pariteler ise şu şekilde:

ETH/USD, BTC/USD, DAI/USD, LINK/USD, USDT/ETH ve YFI/ETH.

Devam eden süreçte farklı pariteleri de türev işlem platformuna ekleyeceğini belirten Injective Pool ekibi, yeni eklenen pariteler için de verilerin Chainlink üzerinden alınacağını açıklamış durumda.

Injective platformunu her tip trader için düzenlediklerini belirten ekip, platformları sayesinde Chainlink’in de yeni müşterilere ulaşacağını belirtti.

Cosmos (ATOM) İle Entegrasyon Gelecek

Blog yazısında halihazırda projenin Injective Chain üzerinde çalıştığı belirten ekip, kısa süre içerisinde ağın Cosmos ağının çözümü olan Cosmos Inter-Blockchain Communication (Blockchain Ağları Arası İletişim) ile entegrasyonunu tamamlayacağını açıkladı.

Bu sayede Injective Chain, birçok farklı blockchain ağı ile direkt iletişime geçebilecek. Cosmos ise bu çözümü sağlayan önde gelen projeler arasında bulunuyor. Bu noktada sağlanacak entegrasyon ile birlikte Injective, Band Protocol’ün (BAND) “oracle” çözümü ile direkt olan Band Chain ile iletişime geçerek ulaşabilir gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Band Chain de Cosmos IBC çözümünün bir parçası konumunda.

Bu noktada birden fazla “oracle”dan veri alacak olan Injective, daha stabil fiyat beslemelerine sahip olabilir.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin Tarihinin En Büyük Transferi Gerçekleşti! Xapo’dan Transfer!

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin tarihinin en büyük transferi dün itibarıyla gerçekleştirildi.

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Bitcoin Transferi Detayları

Xapo Cüzdanı

Blockchain verilerine göre 88,857 adet Bitcoin iki farklı adrese bölünmüş durumda. Whale Alert verilerine göre transfer Xapo’dan gerçekleşmiş görünüyor. Xapo ise birçok para birimi için gönderme, alma ve saklama hizmeti sunuyor. Bitcoin saklamak için de en çok tercih edilen şirketlerden birisi olan Xapo, Gibraltar (Cebelitarık) meşeli bir şirket olarak öne çıkmakta.

Yine Whale Alert verilerine göre Xapo’dan gönderilen Bitcoin’lerin tanımlanamayan bir cüzdan gönderildiği belirtiliyor. Bu noktada kişinin ya da kurumun hangi amaçla bu işlemi gerçekleştirdiği belirsiz görünüyor. Cüzdan güvenliği açısında belirli sürelerde taşınan cüzdanlardan biri olma olasılığı bulunan cüzdan, aynı zamanda satış için de transfer ediliyor olabilir.

DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

İlk 100 Kripto Para Birimi

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.