Muhabbit

BLOCKCHAIN

My Neighbor Alice Takımı ile AMA Etkinliği Yaptık!

Blockchain teknolojisinin nimetlerinden yararlanan MyNeighborAlice oyunu ile ilgili bir soru cevap etkinliği yaptık!

Clock
Paylaş
My Neighbor Alice Takımı ile AMA Etkinliği Yaptık!

Antler Interactive’in geliştirdiği ve blockchain teknolojisi ile harmanladığı yeni proje MyNeighborAlice için bir soru cevap etkinliği düzenledik!

Telegram kanalımızda gerçekleştirdiğimiz bu etkinliği, daha kolay takip edebilmeniz için içeriğe dönüştürdük 🙂

Soru: NFT yaratıcısı ve oyun geliştiricisi olmanın kullanıcılara sağladığı avantajlar nelerdir?

Cevap:

MNA’da, bir oyuncu olarak oyuna harcadığınız yaratıcılığınızdan, enerjinizden ve çabanızdan para kazanabileceksiniz. Oyundan çıkmayı seçtiğinizde gerçekten para kazanamayacağınız Minecraft veya Animal Crossing’in aksine, bunun yerine kreasyonlarınızı kendi yararınız için (para) devredebilirsiniz ve kreasyonlarınız, başka birisinin onlarla ilgilenmesiyle sonsuza kadar yaşayabilir. Blok zinciri olmayan oyunlara kıyasla bir rekabet avantajıdır ve oyunda, kendi NFT’lerinizi kolayca yapmak için kullandığınız önceden tanımlanmış bir doku ve varlık kümesinin bulunduğu eğlenceli bir oluşturma aracı olacaktır.

Soru: Kendi sanal topraklarımızı inşa ederek günlük aktivitelerden nasıl ödül kazanabiliriz ve arazi satın alarak ve çiftçilik, balıkçılık gibi çeşitli aktivitelere katılarak daha fazla ödül kazanabilir miyiz?

Cevap:

Merhaba! ? Oyuna her gün giriş yaparak, görevler yaparak ve günlük görevlerinizi tamamlayarak ödüller kazanacaksınız. Sevdiğiniz bir şeye sadık kalabileceğiniz ve günlük aktiviteleriniz için her zaman ödüllendirileceğiniz kocaman bir dünya olacak ?

Oyun hakkında daha fazla bilgiyi https://www.myneighboralice.com web sitesine ekleyeceğiz. Ve Telegram’da bize katılmayı unutmayın!

Soru:  Oyun web tabanlı mı olacak veya diğer platformlarda oynayabilir miyiz?

Cevap:

Başlangıçta MyNeighborAlice, PC’de Steam üzerinden satışa sunulacak, ancak diğer platformları da araştırıyoruz, bu yüzden lütfen daha fazla haber için bizi izlemeye devam edin?

Soru: Whitepaper neden taslak versiyon üzerine? Final versiyonunuz ne zaman çıkacak?

Cevap:

Harika soru. Şu anda bunun üzerinde çalışıyoruz ve oyun Alpha sürümünde olduğu için yeni özellikler ve bilgiler ekliyoruz. Sanırım Ocak ayının sonuna kadar bitireceğiz?

Soru: Alice projesi, bana Sandbox’ı hatırlattı. Bu iki proje arasındaki farkları açıklayabilir misiniz?

Cevap: ALICE token, Sandbox ve Decentraland jetonlarına benzer şekilde çalışacak, ancak oyun birkaç yönden farklı olacak bunlardan. Birincisi, birincil hedef kitlemizin blok zinciri olmayan insanlar olması, bu da bir kripto cüzdanını hiç duymamış kişiler için sorunsuz bir başlangıç oluşturacağımız ve oyunun ilerleyen bölümlerinde kullanmanın faydalarını öğrenecekleri anlamına geliyor. Ve insanlar arkadaşlarıyla trade edebileceklerini öğrenecekler.

İkinci bir fark, fazla platform planlamamıza rağmen, başlamak için birincil platformumuzun STEAM olması. Ayrıca blockchain pazarındaki diğer oyunlardan daha geniş bir çekiciliğe sahip çok farklı bir görsel kimliğimiz olduğunu düşünüyorum.

Soru: Bu oyuna ilk NFT içeren oyun diyebilir miyiz?

Cevap:

Kesinlikle daha oyun tarafında ağırlıklı diyebiliriz. ? Her zamanki oyunun tadını çıkararak ve NFT’leri toplayıp yaratarak eğleneceksiniz. DeFi ve NFT’lere daha fazla odaklanmak veya saatlerce bağlı kalmanıza gerek kalmadan günlük oyununuz yapmak istiyorsanız, kendinizi seçeceksiniz. Ve her zaman ikisine birden sahip olabilirsiniz. Bu tamamen size bağlı! ?

Soru: STADIA gibi bulut tabanlı oyunlar için herhangi bir çalışma düşünüyor musunuz? Gelecekte oyun sektörü bu yöne evrilirse entegre olmak için çalışmalar yapıyor musunuz?

Cevap:

Her zaman oyun pazarının nasıl geliştiğini ve yeni platformların mevcut veya gelecekteki projeler için mantıklı olup olmadığını izlemeye çalışıyoruz. Yani bulut tabanlı platformlar için geliştirelim mi geliştirmeyelim mi diye düşünüyoruz fakat bunu sadece gelecek gösterecek, şimdilik hiçbir şeyi göz ardı etmiyoruz.

Soru: Sevgili Yöneticiler, bildiğiniz gibi NFT projeleri bu günlerde çok popüler. Sizi diğer NFT projelerinden / rakiplerinden farklı kılan en önemli özelliğiniz nedir? Kısaca açıklar mısınız lütfen?

Cevap:

Bence bizim için en önemli özellik, blok zinciri olmayan oyuncular için sisteme sorunsuz entegre edebilmektir, bu yüzden gerçekten başlangıçta yeni bir güzel görünümlü ücretsiz yaratıcı inşa oyunu deniyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Herhangi bir Animal Crossing hayranı MNA’de hoş karşılanacaktır. Daha sonra çabalarınızın karşılığını alabileceğinizi öğrenirsiniz, bunu arkadaşlarınıza tavsiye edersiniz ve sonra uzun süreli arkadaşlarınızla takılmak için kalırsınız. Oyunda ayrıca bir ada satın almak zorunda kalmadan sadece girip oyunun ne olduğunu denemek için hiçbir çaba ve taahhüt gerektirmeyen bir yaratıcı mod da olacak.

Daha fazla AMA etkinliği için buraya tıklayabilirsiniz.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar