Muhabbit

Nasdaq, Kripto Para Saklama Hizmeti Sunacak!

Nasdaq borsası, kripto para sektörüne giriyor.

Teknoloji borsası olarak kabul edilen Nasdaq, kripto paralar hakkında büyük bir açıklama yaparak 2023 yılının ikinci çeyreğinin sonunda dijital varlıklar için saklama hizmeti sunacağı duyurdu.

Kripto para borsasında bir dizi iflastan sonra kripto para aracılarının rolünü doldurmak için geleneksel finans şirketleri harekete geçti. Paris’te Nasdaq Dijital Varlıklar Başkanı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Ira Auerbach bir röportaj verdi. Bu röportajda Auerbach, küresel borsa grubunun gerekli tüm teknik altyapı ve yasal onayları almak için çalışmalara başladığını söyledi. Ayrıca, Nasdaq’ın bu yeni işi denetleyecek bir güven şirketi tüzüğü için New York Finansal Hizmetler Departmanına başvurduğunu belirtti.

2022 Eylül ayında açıklanan proje, borsanın kripto paraya yaptığı ilk büyük akın olacak. Auerbach, ilk olarak Bitcoin ve Ethereum için saklama hizmeti vermenin grubun dijital varlıklar bölümünün geniş bir hizmet paketi oluşturmasının ilk adımı olacağını ve sonunda işlerin finansal kurumlar için yürütmeyi de içereceğini söyledi.

Kripto para piyasasında fiyatların düşmesi sonrası 2022 Kasım ayında FTX borsasının iflasıyla piyasalar daha kötü oldu. Bu süreçte ticaret firmaları ve diğer profesyonel yatırımcılar için tercih edilen dijital varlık borsaları piyasadan çekilince Nasdaq gibi geleneksel finans şirketleri harekete geçmeye başladı.

Nasdaq, kripto para saklama hizmeti veren BNY Mellon ve Fidelity gibi büyük finans şirketlerinin arasına katılacak.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version