Muhabbit

Netflix Dizisi ”Love, Death +Robots” İzleyicilerle NFT Yoluyla İletişim Kuracak! Peki Nasıl?

Bu özellik sadece MetaMask cüzdanı ya da Coinbase hesabı olan ABD’li kullanıcıları kapsıyor.

Netflix animasyon dizisi Love, Death +Robots izleyicilerle NFT yoluyla iletişim kurmayı planlıyor. İzleyiciler dizinin içindeki NFT’leri QR kodları ile mint edebilecek.

Dizinin sosyal medya hesaplarına ve bölümlerine yerleştirilmiş dokuz QR kodu var. İzleyiciler, telefonları aracılığıyla QR kodunu taradıklarında OpenSea hesaplarında görünecek bir NFT’ye erişebilirler.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bu özellik sadece MetaMask cüzdanı ya da Coinbase hesabı olan ABD’li kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ayrıca QR kodunu tarayarak elde ettikleri NFT’leri mint etmek isteyen kullanıcılar, işlem ücreti ödemek zorunda kalacaklar.

İlginizi çekebilir: NFT Mint Nedir? NFT Mining Nasıl Yapılır?

OpenSea verilerine göre, NFT taban fiyatı şu anda 0.003 ETH yani 6 USD civarında bulunuyor. Dizinin Netflix’te yayınlanmasından bu yana ise 27.000’e yakın NFT sahibi işlem hacminde 36.000 USD’a ulaştı.

Netflix’in; kripto para, web3 ve blockchain alanına nasıl ne zaman geçeceği ve uzun vadeli planlarının ne olduğu şu an bilinmiyor.

Netflix, İkinci Çeyrek Raporunda 2 Milyon Abone Kaybedeceğini Tahmin Ediyor!

Bildiğiniz gibi Netflix, bu yılın ilk çeyrek kazançlarında 200.000 ücretli abone kaybı bildirmişti ve ardından yazı işleri ve sosyal medya ekiplerinden 150 kişiyi işten çıkarmıştı. Şirket, önümüzdeki temmuz ayında yani ikinci çeyrek kazançlarını açıkladığı zaman 2 milyon ücretli abone daha kaybedeceğini tahmin ediyor.

Merkeziyetsiz Medya için 6 Milyon Dolar Toplandı

Love, Death + Robots dizisinin bu denemesi, format değişikliği için kripto varlıkları kullanan film ve TV dünyasının en son örneğidir. 2022 Mayıs ayı başlarında, Mad Realities adlı yeni bir tür eğlence şirketi, “merkeziyetsiz medya” oluşturmak için 6 milyon dolar topladı. Bu şirket, izleyicilerin kendi NFT’leri kullanarak, izledikleri yayınları birlikte oluşturmalarına izin veriyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version