Muhabbit

New York Başsavcılığı KuCoin’e Dava Açtı!

Kripto para piyasalarında hareketli günlere şahitlik etmeye devam ediyoruz.

kucoin istihdam

Kripto para piyasalarında hareketli günlere şahitlik etmeye devam ediyoruz. 2023 yılının gelmesiyle ayı piyasasının etkileri azalıyor derken, 9 Mart 2023 akşamında yaşanan olaylar silsilesi lider kripto para birimi cephesinde büyük düşüş yarattı. New York Başsavcılığı, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan KuCoin’e kayıt dışı kripto para platformu yürüttüğü gerekçesiyle dava açtı. Ethereum’un menkul kıymet olarak kabul edilmesi davada dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

KuCoin’e Açılan Dava Piyasalarda Endişe Yarattı!

Söz konusu davayla ilgili yapılan açıklamalarda, KuCoin’in New York’ta faaliyet göstermesinin durdurulması ve yasalara uygun olana dek eyalet kapsamında website erişiminin de engellemesi talep edildi. ABD’deki regülatörler KuCoin’in menkul kıymet ve emtia alım satım platformu olarak kayıt olmadığını ve bu durumun suç teşkil ettiğinin ayrıca altına çizdiler.

Başsavcı Letitia James söz konusu dava hakkında açıklamalarında şu ifadelerde bulundu:

“Ofisimiz yasalarımızı hiçe sayan ve yatırımcıları riske atan kripto para şirketlerine karşı teker teker harekete geçiyor. Bugünkü yaptırım eylemi, karanlık kapılar ardında iş yapan kripto para şirketlerini kontrol altına alma ve sektöre düzen getirme çabalarımızın en sonuncusudur. Tüm New York’lular ve New York’ta faaliyet gösteren şirketler, eyaletimizin yasalarına ve düzenlemelerine uymak zorundadır. KuCoin, New York’ta izinsiz şekilde faaliyet yürütüyor. Onları bundan sorumlu tutuyor ve yatırımcıları korumak adına güçlü adımlar atıyoruz.”

Yaşanan düşüşler sonrası lider kripto para birimi Bitcoin, 19.900 dolardan işlem görüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version