Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39516.59
2.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2165.05
3.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.06
0.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

New York Belediye Başkanı Eric Adams ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Blok Zinciri Teknolojisi Hakkında Konuştular!

Miami ve New York Belediye Başkanları, hızla büyüyen kripto para sektörü için kendi şehirlerinin bir merkez olmasını hedefliyorlar.

Clock
Paylaş
New York Belediye Başkanı Eric Adams ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Blok Zinciri Teknolojisi Hakkında Konuştular!

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ve New York Belediye Başkanı Eric Adams, blok zinciri teknolojisini kendi şehirlerinde eşitliği ve çeşitliliği artırmanın bir yolu olarak görüyor.

Suarez, fintech yatırım şirketi Inveniam’ın çarşamba günü düzenlediği Web 3 odaklı konferansında şunları söyledi:

728×90 muhabbit - New York Belediye Başkanı Eric Adams ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Blok Zinciri Teknolojisi Hakkında Konuştular!300x250 muhabbit - New York Belediye Başkanı Eric Adams ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Blok Zinciri Teknolojisi Hakkında Konuştular!

Teknolojimizi çalmaya çalışan Çin, Rusya ve dünyanın diğer bölgeleri gibi ülkeleri geride bırakmak için önümüzde bir fırsat var. Devletler, kontrol edemeyecekleri teknolojileri yasaklayarak hata yapıyor. ABD’nin bu konuda liderliği üstlenerek diğer ülkelere karşı bir fırsat yakalayabilir.

Miami ve New York Belediye Başkanları, hızla büyüyen kripto para sektörü için kendi şehirlerinin bir merkez olmasını hedefliyorlar. Adams, blok zinciri teknolojisinin, kripto para kullanımıyla gelir eşitsizliğiyle mücadelede bir araç olarak hizmet edebileceğini vurguladı.

New York Belediye Başkanı, hükümetlerin blok zinciri kullanarak gıda tüketimini kontrol altına alınabileceğinden bahsetti. İnsanların yeme içme haklarını blok zinciri üzerinde tanımlayarak sektöre düzen getirebileceğinden bahsetti.

Adams sözlerine şu şekilde devam etti:

Ülkemizin gençleri için bir blok zinciri ve kripto para eğitim platformu kuracağız. Teknoloji hakkında bilgi edinmeleri için onlara kripto para birimi vererek ekosisteme dahil etmek istiyoruz.

Her iki belediye başkanı da kripto para dostu olarak biliniyor. İkili, maaşlarını Bitcoin (BTC) olarak almak için yapılan kamu duyurularıyla tanınıyor. 31 Aralık 2021’de Adams, ilk üç maaş çekini piyasa değeri en fazla olan kripto para birimi BTC ile alacağını açıkladı. Suarez, 2021 Aralık’tan itibaren tüm maaşını Bitcoin olarak alacağını açıklamıştı.

Savaşla Beraber Kripto Paralar Gündem Oldu!

ABD ve müttefik ülkeler, Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya yaptırımlar uygulayarak küresel finansal sistemden izole etmeye çalışıyor. Daha özgür bir para sistemine sahip olan kripto paralar son haftalarda siyasette yeni bir odak kazandı.

ABD, Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanıp kullanmadığını araştırıyor. Ukrayna hükümeti, kripto para şirketlerine Rus vatandaşlarına yönelik hizmetlerini durdurmasını talep etmişti. Birçok firma bunu yanlış bulurken farklı şirketler bu yönde adımlarını attı.

Rusya Ukrayna Kirpto Para - New York Belediye Başkanı Eric Adams ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Blok Zinciri Teknolojisi Hakkında Konuştular!
Rusya Ukrayna Kripto Para

Çin, 2021 yılında merkez bankası tarafından geliştirilen dijital para birimi çalışmalarına devam ederken diğer tüm kripto para birimi işlemlerini yasakladı. ABD hükümeti ise kripto paralar için düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı planlıyor.

Belediye Başkanları Maaşını BTC Olarak Nasıl Alıyor?

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı yasaları nedeniyle, ödeme önce ABD doları olarak alınıyor. Ardından kripto para borsası Coinbase’te BTC alımı yapılıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar