Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44437.26
2.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2367.17
0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.26
14.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.1
2.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Nexo, ABD’deki Ürün ve Hizmetlerini Kademeli Olarak Kaldıracağını Açıkladı!

Nexo, düzenleyici kurumlar ile yaşadıkları sorunlar nedeniyle önümüzdeki aylarda ürün ve hizmetlerini aşamalı olarak kaldıracağını duyurdu. 

Clock
Paylaş
Nexo, ABD’deki Ürün ve Hizmetlerini Kademeli Olarak Kaldıracağını Açıkladı!

Kripto para platformu Nexo, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, ABD müşterileri için aldığı bir dizi politika değişikliğini duyurdu. Bilindiği üzere Nexo, müşteri fonlarını ödünç veren ve gelirleri faiz ödemek için kullanan bir dijital varlık platformu olarak faaliyet gösteriyor.

728×90 muhabbit - Nexo, ABD'deki Ürün ve Hizmetlerini Kademeli Olarak Kaldıracağını Açıkladı!300x250 muhabbit - Nexo, ABD'deki Ürün ve Hizmetlerini Kademeli Olarak Kaldıracağını Açıkladı!

Sosyal medya üzerinden paylaşılan bir gönderide Nexo, düzenleyici kurumlar ile yaşadıkları sorunlar nedeniyle önümüzdeki aylarda ürün ve hizmetlerini aşamalı olarak kaldıracağını duyurdu. 

Uzun süredir düzenleyici kurumlar ile görüşmeler yaptığını belirten platform, ABD’nin blok zinciri işletmelerini etkinleştirmek için bir yol sağlamayı reddettiğini belirtti.

“Kararımız, ABD eyalet ve federal düzenleyicileri ile çıkmaza giren ve 18 aydan uzun süredir devam eden iyi niyetli diyaloğun ardından geldi.”

Düzenleyici kurumların sürekli değişen pozisyonlar aldığını ve bu durumun yatırımcılara güven vermediğini belirten Nexo, aldıkları kararın zorunluluktan doğduğunu açıkladı.

“Başlangıcından bu yana Nexo, işleri doğru şekilde yapmak için önemli çabalar sarf etti. Düzenleyiciler ilk zamanlarda, iş birliğimizi teşvik ettiler ve ileriye dönük sürdürülebilir bir yol uygulanabilir görünüyordu. Ancak son olaylar ve ardından düzenleyicilerin davranışlarındaki değişiklik bunun tersini gösteriyor.”

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz eylül ayında, Kaliforniya ve diğer birkaç eyaletteki düzenleyiciler, şirketin “Faiz Kazandıran Ürünü”nün kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek Nexo’nun ana şirketi Nexo Group’a  karşı dava açmıştı.

Tüm bu gelişmeler sonrasında ise şirket, 6 Aralık 2022’den itibaren, sekiz eyalette (Indiana, Kentucky, Maryland, Oklahoma, Güney Carolina, Wisconsin, California ve Washington) faiz kazandıran hizmetini durduracağını belirtti. Bunun yanında Nexo, ABD müşterilerinin artık “Kazanç” ürününe kaydolmasına izin vermeyeceğini de açıkladı.

Para Çekme İşlemleri Devam Edecek

Bu arada, alınan bu karar sonrası, kullanıcıların hesaplarına erişebilecekleri ve para çekme işlemlerini devam ettirebilecekleri açıklandı.

“ABD’den düzenli çıkışımızı gerçekleştirirken, Nexo’nun ödeme uzmanları bilgilendirildi ve müşterilerin her zaman olduğu gibi varlıklarına kesintisiz erişimi olması için para çekme işlemlerini gerçek zamanlı olarak işlemeye devam edecekler.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar