Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43303.94
-1.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2347.8
4.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.83
-0.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.6
0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT Müzik Platformu Royal Yatırım Aldı!

Royal hayranların NFT aracılığı ile dinledikleri müziklerin haklarını satın almalarına olanak tanır.

Clock
Paylaş
NFT Müzik Platformu Royal Yatırım Aldı!

Blockchain teknolojisinden yararlanan müzik platformu Royal, yatırım şirketi Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki finansman turunu başarıyla tamamladı.

Royal hayranların NFT aracılığı ile dinledikleri müziklerin haklarını satın almalarına olanak tanır.

728×90 muhabbit - NFT Müzik Platformu Royal Yatırım Aldı!300x250 muhabbit - NFT Müzik Platformu Royal Yatırım Aldı!

Kurucu ortakları arasında JD Ross ve 3LAU bulunan Royal, 23 Kasım tarihinde 16 milyon $’lık başlangıç turunun ardından 55 milyon $’lık yatırım turunu da başarıyla tamamladığını duyurdu.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Ünlü yatırım şirketli Andreessen Horowitz, turu yönetti. Bununla birlikte a16z’nin ortağı Kathryn Huan, Royal’in müzik endüstrisini değiştirme olasılığı hakkında tweet attı.

Royal Birçok Yatırım Firmasından İlgi Gördü!

Royal, Connect Ventures, Crush Music, Coinbase Ventures, Founders Fund ve Paradigm’den de ek yatırımlar aldı. Bununla birlikte The Chainsmokers, Nas, Logic, Kygo, Stefflon Don, Joyner Lucas ve Disclosure gibi ünlü isimler de projeye destek verdiğini duyurdu.

Royal’ın açıklamalarına göre elde edilen fon, ekibi büyütmek ve platforma hizmet veren sanatçılar için harcanacak.

3LAU, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Müzik hakları için blockchain teknolojisinden yararlanmak çok ilgi çekici. Hayranlar ve sanatçılar arasında etkileşim sağlayabilecek olduğumuz için çok heyecanlıyım. Gelecekte platformumuz, çok daha fazla sayıda sanatçıya ev sahipliği yapacak.

Geçtiğimiz aylarda 3LAU, “Worst Case” isimli şarkısının yayın haklarının %50’sini 333 hayranına verdi. Bu kişiler, şarkının müzik hizmetlerinden elde ettiği gelirden pay alacak.

3LAU’ya NFT’lerin müzik endüstrisindeki güncel sorunları nasıl çözülebileceği sorulduğunda kendisi şu şekilde yanıt verdi:

Sanatçıların geçimi, hayranların müziklerini ne kadar desteklediği ile doğru orantılıdır. Ancak dinleyiciler, yarattıkları etkileşim için gelir elde etmiyor. Royal, sanatçıların daha fazla bağımsız olmasına ve müziğin duygusal değerini yükselmesine yardımcı olmak istiyor.

Bununla beraber, gittikçe daha fazla müzisyen Web3 ekosistemine ayak uydurmaya başlıyor. Royal gibi platformlar, müzik endüstrisini kökten değiştirebilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar