Muhabbit

NFT Pazar Yeri Opensea Üzerinde 10 Milyar Dolarlık Satış Gerçekleşti!

Platform tarafından hafta sonu yapılan açıklamada 10 Milyar $’lık satış hacmine ulaşıldığı duyuruldu.

OpenSea Muhabbit

OpenSea Muhabbit

NFT pazar yeri Opensea, yeni bir rekor kırdı. Platform tarafından hafta sonu yapılan açıklamada 10 Milyar $’lık satış hacmine ulaşıldığı duyuruldu.

Toplamda 629.867 farklı kullanıcının katılımıyla oluştuğu düşünülen hacimler toplamda 10 Milyar $’lık bir hacim oluşturdu.

NFT’ler ve hacim verileri göz önüne alındığında 1 NFT için ortalama olarak hesaplanan satış fiyatı ise 872 $ olarak hesaplandı.

2021 Yılının Trendi

2021 yılı itibarıyla müthiş bir çıkış yakalayan NFT’ler kripto para piyasasında önemli bir alana sahip oldu. NFT endüstrisindeki talep ve büyüme ile birlikte her geçen çeyrekte yeni bir rekor kırılırken, 2021 yılının üçünü çeyrek verileri 1’inci ve 2’inci çeyreği de geride bırakmış oldu.

NFT pazar yerleri arasında ilk sırada bulunan Opensea’nin en yakın rakibi ise Axie Infinity. Yaklaşık olarak 3 Milyar $’lık satışa aracılık eden platform, Opensea tarafında oluşan hacmin yüzde 30’una ulaşmış durumda. Ethereum tarafında ise NFT satın alan trader sayısı 1.031.704 kişi(08.11.2021) olarak kayıtlara geçmiş durumda.

NFT Pazar Yerleri Hacimleri

NFT tarafında oluşan büyük talep ve hacimler sonrası ciddi bir yatırım kapısı da aralanırken Opensea, geçtiğimiz Temmuz ayında 100 Milyon $’lık yatırım almıştı. Andressen Horowitz liderliğinde gerçekleşen Seri B fonlaması ile ciddi bir sermaye elde eden şirket, “unicorn şirket” kategorisine dahil olmuştu.

Mobil üzerinde uygulama desteği de sunmaya başlayan Opensea, kullanıcıların NFT’lerini mobil cihazlar üzerinden de yönetmesini sağlamıştı.

Opensea tarafında 10 Milyar $’lık hacim sınırının geride bırakılması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

NFT haberleri için: NFT Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version