Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $42319.3
-3.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2241.94
-4.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.6
9.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.7
-3.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT Pazar Yerlerinde Liderlik Savaşı Devam Ediyor!

Yeni çıkan pazar yerleri NFT alanında lider olmak istiyor.

Clock
Paylaş
NFT Pazar Yerlerinde Liderlik Savaşı Devam Ediyor!

Son dönemlerin popüler alanı NFT’ler büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda da NFT’ler ile ilgili ekosistem de aynı oranda gelişmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni bir oyuncunun girmesiyle, pazar yerleri arasında kullanıcı savaşları başlamış durumda.

OpenSea’nin Liderliği Tehlikede

NFT pazar yeri OpenSea, son 7 günde 1,3 milyar doların üzerinde toplam hacim üretti.

728×90 muhabbit - NFT Pazar Yerlerinde Liderlik Savaşı Devam Ediyor!300x250 muhabbit - NFT Pazar Yerlerinde Liderlik Savaşı Devam Ediyor!

Ancak, her ne kadar ocak ayının toplam 5 milyar dolarlık hacmine ulaşacak gibi görünse de, Dune Analytics’ten alınan verilere göre platformun aktif kullanıcı sayısı %30’dan fazla azaldı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bu durumun oluşmasında genel olarak kripto para piyasasındaki düşüş sebep olarak gösteriliyor. Ama bazı analistlere göre ise yatırımcılar ve koleksiyoncular alım satım faaliyetlerini başka platformlara kaydırıyor.

opensea 951x600 - NFT Pazar Yerlerinde Liderlik Savaşı Devam Ediyor!

Buna kanıt olarak ise OpenSea’nin en yakın rakibi olan LooksRare, son 7 günde yaklaşık 3,49 milyar dolar hacim yaratmayı başarması gösteriliyor. Son dönemlerde çıkan NFT platformları çok kısa sürede popülerlik elde etmeyi başardı. Böyle olunca da kullanıcılar, yeni deneyimler elde etmek üzere bu yeni platformları daha aktif bir şekilde kullanmaya başladı.

Hape Prime Popülerliği Artıyor

8200 adet 3D moda öncüsü maymundan oluşan bir koleksiyon olan Hape Prime, daha yeni olmasına rağmen, son 7 gün içinde gerçekleştirilen toplam işlem hacminde en üst sırayı kaptı. Proje toplamda 13,6 milyon doların üzerinde net satış elde etti ve yatırımcılar üzerinde oldukça etkileyici bir izlenim bıraktı. 

Koleksiyon çok hızlı bir şekilde ünlü olmayı başardı. Böylece 7 günlük toplam satış hacmini yaklaşık %80 artırmayı başardı. Bunun yanında, Azuki ve CloneX dahil olmak üzere diğer önemli koleksiyonların toplam hacimleri en az %50 oranında azaldı.

İlginizi çekebilir: NFT Mint Nedir?

31 Ocak tarihinde Hape Prime’ın günlük ortalama fiyatı 9.17 ETH idi ve o zamandan beri fiyat yaklaşık olarak %55’in üzerine değer kaybetti.

openseaa 1200x272 - NFT Pazar Yerlerinde Liderlik Savaşı Devam Ediyor!

Karafuru NFT

4 Şubat’taki lansmanından bu yana, KaraFuru istikrarlı bir şekilde ortalama 4 ETH tabanını korudu ve cryptoslam verilerine göre 5.555’lik küçük koleksiyonun 4.000 sahibi bulunuyor. 

KaraFuru, toplumun bazı kesimlerinin projenin çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor. Proje şu an için toplamda 44.8 milyon doların üzerinde satış hacmi elde etti.

Azuki Hacim Bakımından Düşüşte

OpenSea’ye göre Azuki, 11 Ocak’taki lansmanından bu yana toplam hacmi 313 milyon doların üzerinde kapattı. Son 7 günde 33 milyon doların üzerinde gelir elde eden platformun, günlük ortalama satış sayısı yaklaşık %66 oranında azaldı.

Azalan ortalama satış sayısı ve hacmine rağmen, Azuki ortalama satış fiyatını önemli ölçüde artırdı. Platformdaki NFT’lerin değeri bir ayda yaklaşık %40 oranında arttı. Bu, birçok koleksiyoncunun animeden ilham alan bu NFT’lere sahip olmak için fazla fiyat ödemeye istekli olduğunu gösteriyor. 

Görünüşe bakılırsa, yeni NFT koleksiyonları piyasaya tüm gücüyle girmeye devam ediyor. Bu da gösteriyor ki yeni platformlar, diğer en iyi pazar yerlerini yerinden ederek listelerde ilk sırada yer almak istiyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar