Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43452.87
-1.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2368.97
4.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.22
2.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $236
1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!

NFT’ler ve bununla bağlantılı işlerin popülerliği devam ediyor.

Clock
Paylaş
NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Amerikan futbolunun ünlü oyuncusu Tom Brady tarafından oluşturulan NFT platformu Autograph, 170 milyon dolarlık yatırım aldı. 

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

728×90 muhabbit - NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Kripto para odaklı dev yatırım şirketi Andreessen Horowitz (a16z) ve Amerikan girişim şirketi Kleiner Perkins bu yeni dev girişim fonunu birlikte yönetti. Bunun yanında yeni girişime katılan şirketler arasında, 01A, Lightspeed Partner’dan Nicole Quinn ve yakın zamanda kendi kripto para fonunu yönetmek üzere a16z’den ayrılan Katie Haun yer aldı. 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan a16z’nin genel ortağı Arianna Simpson şu ifadelere yer verdi:

“Autograph, son altı ayda gerçekten farkını ortaya koydu. NFT platformları, yalnızca kripto para topluluğunu değil, ana akım tüketicileri de heyecanlandıran dijital deneyimler sunmaya devam ediyor.” 

Yapılan açıklamada Haun, a16z şirketinin sahibi Arianna Simpson ve Kleiner Perkins’ın ortağı Ilya Fushman ile birlikte yeni girişimin lider kadrosunda yer alacak. Bu arada, halihazırdaki Autograph yönetim kurulu üyeleri arasında dev isimler de bulunuyor. Bu isimler arasında, Autograph’ın kurucu ortakları Richard Rosenblatt ve Tom Brady, The Weeknd’den Abel Tesfaye ve FTX’in lideri Sam Bankman-Fried yer alıyor.

İlginizi çekebilir: Sam Bankman-Fried Kimdir?

Autograph kısa sürede popüler oldu

Bilindiği üzere Autograph; spor, popüler kültür, moda ve eğlence alanındaki ünlülerin NFT alanına girmesini ve satış yapmasını sağlamak üzere Nisan 2021 piyasaya sürüldü. Autograph kısa sürede popülerliğini kısa sürede artırarak piyasada kendisine bir yer buldu. Bu platformu kullanan ünlüler arasında Olimpik jimnastikçi Simone Biles, dünyaca ünlü profesyonel golfçü Tiger Woods, beyzbol oyuncusu Derek Jeter ve müzisyen The Weeknd yer alıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar