Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41381.29
4.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2244.17
3.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.28
0.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!

NFT geliştirme stüdyosu Mojito 20 milyon dolar yatırım aldı.

Clock
Paylaş
NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!

NFT geliştirme stüdyosu Mojito 21 Ekim tarihinde yaptığı bir açıklama ile uluslararası üne sahip müzayede evi Sotheby’s de dahil olmak üzere bir dizi yatırımcıdan 20 milyon dolar topladıklarını duyurdu.

Forbes’ta yayımlanan bir duyuruya göre, Sotheby’nin müzayede evi Future Perfect Ventures, Creative Artists Agency ve NEA’s Connect Ventures ortaklığında, Mojito’nun tahmini değeri 100 Milyon Dolar olan yatırım turuna katkıda bulundu.

728×90 muhabbit - NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!

İlginizi çekebilir:NFT Nedir?

Delaware merkezli start-up, mühendislik ekiplerini büyütmek ve geliştirmek, mevcut NFT platformunun daha iyi bir versiyonunu yapmak ve NFT ticaret ve yatırım platformlarını daha da geliştirmek için bu yeni sermaye enjeksiyonunu kullanacağını belirtti.

NFT pazar yeri geçtiğimiz aylarda sırasıyla 1,8 milyar ve 2,1 milyar dolar aylık satış ile ciddi oranda hacim yaratmış durumda. NFT pazarının toplam aylık satışları, temmuz ayı sonundaki istikrarlı artışın ardından 4 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,7 milyar dolara ulaştı. Mevcut toplam NFT pazar satışlarının 31 milyon doları sanat temelli varlıkların satışından geliyor.

OpenSea gibi dijital sanat pazarları da bu süre zarfında önülüğü ele geçirerek Ağustos 2021’e kadar pazar işlemlerinin yüzde 98’ine ev sahipliği yapmış durumda.

Sanat tüccarları ve müzeler, bu yeni pazarda görünen parayı kovalarken tüm dikkatleri üzerine çekti ve bu alana daha fazla ilgi göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda devam eden NFT platform yatırımları artış göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda hem Sotheby’s hem de Christie’s müzayede evleri geçtiğimiz yıl bir dizi başarılı NFT müzayedesine imza attı. Bilindiği üzere Christie’s, bir NFT’nin küresel müzayedesine ev sahipliği yapan iki şirketten ilkiydi. Mojito ise daha önce Sotheby’s’e Metaverse olarak bilinen yeni dijital NFT pazarının geliştirilmesinde yardım etmişti.

Tüm bunların yanına ünlü isimler de NFT alanı ve kripto para sektörüne olan ilgilerini dile getirmeye devam ediyor. Son olarak kripto para tabanlı yatırımlara bir zamanlar karşı çıkan iş adamı ve televizyoncu Kevin O’Leary, kısa süre önce Pomp podcast’indeki bir röportajda NFT pazarının Bitcoin’den daha büyük olacağına olan inancını dile getirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar