Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $42545.6
-2.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2256.3
-4.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.61
12.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $234.3
-2.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT Sektörünün Popülerliği Arttıkça, Platformlar Hacim Rekoru Kırmaya Başladı!

NFT’lerin yaşadığı popülerlik, işlem hacimlerinde artışa neden oldu.

Clock
Paylaş
NFT Sektörünün Popülerliği Arttıkça, Platformlar Hacim Rekoru Kırmaya Başladı!

Önde gelen NFT pazar yeri OpenSea, 2022 yılına güzel bir giriş yaptı. Platform ocak ayı içerisinde şimdiye kadar çok elde ettiği ticaret hacmi ile önceki rekor seviyeleri geçeceğinin sinyalini vermiş oldu. Bu duruma etken olan en büyük faktörler arasında ise yatırımcıların NFT’lere olan yaklaşımı sebep olarak gösteriliyor.

728×90 muhabbit - NFT Sektörünün Popülerliği Arttıkça, Platformlar Hacim Rekoru Kırmaya Başladı!300x250 muhabbit - NFT Sektörünün Popülerliği Arttıkça, Platformlar Hacim Rekoru Kırmaya Başladı!

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Veri analitik platformu The Block’un tarafından elde edilen verilere göre, ocak ayında OpenSea üzerinde NFT ticaret hacmi 1,36 milyar doları aşmış durumda. Sadece 10 gün içinde elde edilen bu hacim miktarı geçtiğimiz yılın bir çok ayından daha fazla miktarlara ulaştı.

nft marketplace monthly volume 1143x600 - NFT Sektörünün Popülerliği Arttıkça, Platformlar Hacim Rekoru Kırmaya Başladı!
OpenSea

Şirketin hacim olarak yüksek seviyelere ulaşmasındaki başka bir neden ise, OpenSea‘nin, kısa süre önce Coatue ve Paradigm gibi destekçilerden 300 milyon $ yatırım alması gösterilebilir. Çünkü platform aldığı yatırımı duyurduktan sonra aylık işlem hacmi açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış ve liderliğini sürdürmüştü.

NFT sektörü 2021 yılında oldukça hareketli bir dönem geçirdi. Her ne kadar piyasa birkaç ay boyunca düşüş yaşasa da yılın son aylarında yaşanan popülerlik piyasayı tekrardan hareketlendirdi.

İlginizi çekebilir: OpenSea Nedir?

Son zamanlarda çıkan ve ünlü isimler tarafından desteklenen NFT platformları, bu alana olan ilgiyi de beraberinde getirdi. Örneğin Bored Ape Yacht Club gibi belirli NFT koleksiyonlarına olan talep artışı oldukça dikkat çekti. Çünkü Bored Ape Yacht Club NFT’leri şimdiye kadar 100 milyon doların üzerinde ticaret hacmi yaratarak piyasanın hareketli geçmesine katkı sağladı.

Bunun yanında MoonPay’in ayın başlarında 3 milyon dolarlık CryptoPunk satın almasıyla birlikte diğer koleksiyonlar da büyük satışlar gördü. Her ne kadar bazı NFT’ler fiyat artışları yaşasa da, kripto para piyasasının geri kalanı için aynı durum söz konusu olamadı. Çünkü kripto para piyasasının büyük kısmı, 2022 yılının başından itibaren çift haneli kayıplar yaşadı. 

Sonuç olarak, tüm kripto para pazarının piyasa değeri, eylül ayının sonundan bu yana ilk kez 2 trilyon doların altına düştü.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar