Muhabbit

NFT’ler Rekor Kırıyor! Bu NFT ‘888’ Ethereum’a Satıldı!

Satılan bu NFT yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde.

Oyun platformu Axie Infinity’de bir sanal arazi parçası, NFT pazarında rekor kıran bir ücrete satıldı.

Platformun en yeni topluluk üyelerinden biri olan “Flying Falcon” isimli kullanıcı 888,25 Ethereum (yaklaşık 1,5 milyon dolar) karşılığında dokuz bitişik Genesis bloğunun dijital mülkünü satın aldı.

İşlem, Polyient Games tarafından belirlenen önceki 800.000 $’lık rekorun ve Gala Games’ten “Güneş Kalesi” satın almalarının yerini alarak, tüm zamanların en büyük takas edilemez token (NFT) işlemi olarak tarihe geçmiş oldu.

Flying Falcon konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Genesis arazileri Axie Infinity’deki en nadir ve en iyi konumlandırılmış araziler olduğundan, tezime doğal bir şekilde uyuyorlardı. Tanık olduğumuz şey tarihi bir an; açıkça tanımlanmış, geri alınamaz mülkiyet hakları sistemlerine sahip dijital ulusların yükselişi.”

Genesis NFT’ler, Axie platformu içinde benzersiz bir estetik ve birinci sınıf konumlandırma sunan, sınırlı sayıdaki sanal grafiklerdir.

Satın alınan bu NFT, sektörünün bugüne kadarki en büyük satışı olsa da, bunun gibi birçok NFT çok yüksek fiyatlara satıldı. Hatta hatırlanacağı üzere yakın zaman önce CryptoPunk isimli NFT 760.000 $’a satılmıştı.

Rekor ücrete satılan NFT’nin satıcısı Danny rekorun kendisinde olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Şimdiye kadarki en büyük dijital arazi satışı olarak bu, NFT’lerin kısa tarihinde önemli bir gelişmeye işaret ediyor. Sanal ekonomiler, giderek dijitalleşen bir dünyanın yeni sınırı olacak.”

Danny’nin NFT’lere yoğun ilgisi olduğu ve yakın zaman önce 420 ETH karşılığında (satın alma sırasında yaklaşık 650.000 $) nadir bir Hashmask dijital sanat eseri satın aldığı belirtiliyor.

Daha Fazla NFT Haberleri İçin: NFT Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version