Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44043.23
0.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2362.27
0.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.62
17.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.8
2.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

NFTs.com Domain Adı Yüksek Bir Fiyata Satıldı!

NFTs.com domain ismi başarılı bir şekilde satıldı.

Clock
Paylaş
NFTs.com Domain Adı Yüksek Bir Fiyata Satıldı!

Büyük internet sitelerinin domain adları büyük meblağlara satılmaya devam ediyor. Yapılan son duyuruda, “NFTs.com” domain adının bilinmeyen bir alıcı tarafından 15 milyon dolara satın alındığı açıklandı.

NFTs.com” domain adının, 15 milyon dolara satılması büyük bir anlaşma olarak belirtildi. Yapılan satış, 2022 yılı içerisinde yapılan en büyük halka açık domain adı satışı oldu olmakla birlikte bu zamana kadar yapılan en büyük ikinci satış olmakta. En büyük satış rekoru ise MicroStrategy’ye ait. MicroStrategy, 2019 yılında “Voice.com” domain adını 30 milyon dolara satmıştı. “Voice.com” domain ismini satın alan ise blok zinciri tabanlı sosyal medya platformu Block.one olmuştu. Şirket satın aldığı domain ismi ile daha sonra blok zinciri tabanlı medya platformu “Voice”u başlatmıştı.

728×90 muhabbit - NFTs.com Domain Adı Yüksek Bir Fiyata Satıldı!300x250 muhabbit - NFTs.com Domain Adı Yüksek Bir Fiyata Satıldı!

Yapılan satış, anlaşmasına “Domainer.com” ve “GoDaddy” aracı oldu. “Escrow.com” ise hizmet sağlayarak yapılan satış işlemini kolaylaştırdı.

Escrow.com‘un Genel Müdürü Jackson Elsegood resmi basın açıklamasında, konu hakkında şunları söyledi:

“NFTs.com satın alma işlemi platformda gördüğümüz en büyük Web3 ile ilgili işlemlerden biri oldu.”

Domainer.com takımından anlaşmanın baş komisyoncusu Matt Holden konu hakkında şunları söyledi:

“NFTs.com satışına katılan tüm taraflar ile birlikte çalışmak büyük bir zevkti. Alıcı bu alandaki en iyi domain adlarından birini satın aldı. Bu domain adı Web3 alanındaki en iyi “.com”lardan biridir.”

Domain Adının Alıcısı Açıklanmadı

Domain adına satışına katılan alıcı kısmının ismi açıklanmadı. Alıcının satın aldığı domain adıyla ne yapacağı ve NFTs.com’un nasıl kullanılacağı da bilinmiyor. Ancak siteye giriş yapıldığında, ziyaretleri karşılayan “Powered by DigitalArtists.com Marketplace” yazısı yeni bir NFT pazarının kurulacağı ihtimalini yükseltiyor.

DigitalArtists.com yeni ve köklü sanatçıların sanat koleksiyonları, NFT airdropları ve Web 3.0’daki iş birlikleri için bir NFT platformu olduğunu belirtiyor. NFTs.com bu nedenle, büyük olasılıkla bir NFT pazarı veya NFT hizmetleri sunan bir merkez olacağı tahmin ediliyor.

Escrow.com yaptığı basın açıklamasında ayrıca şunları söyledi:

“Her ne kadar bir proje ile ilgili resmi bir plan kamuya açıklanmamış olsa da NFTs.com domaininin yeni sahibinin, sanatçılara işlerini sergilemesinde Web3 hizmeti sunan DigitalArtists.com ile ilişkili olduğu belli.”

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar