Muhabbit

NFTZ: İlk NFT ETF’si!

Bu yıl en çok gelişme ve ilerleme NFT sektöründe gerçekleşti!

NFT

NFT muhabbit

Fintech firması Defiance, 2 Aralık Perşembe günü New York Menkul Kıymetler Borsası Arca’da ilk değiştirilmez token (NFT) odaklı borsa yatırım fonunu (ETF) başlattığını duyurdu. Yeni çıkan ETF, NFTZ kod ismiyle borsada işlem görmeye başladı ve yönetim ücretini yıllık %0,65 olarak belirledi.

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

NFT ETF’si Nasıl Çalışıyor?

NFTZ, direkt olarak NFT satın almıyor. Bunun yerine, Metaverse ve NFT sektörüne giren veya girmeyi planlayan şirketlerin endeksini baz aldığını veya takip ettiği söyleyebiliriz. NFTZ ETF’nin portföyünde şimdilik toplam 34 şirket bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

Fondaki önemli holdingler arasında Coinbase, Cloudflare, Plby Group, Marathon Digital ve Hut 8 Mining yer alıyor. Defiance’ın kurucu ortağı ve baş yatırım sorumlusu Sylvia Jablonski şunları söyledi:

NFT devrimi; sanatçılar, sporcular ve içerik üreticileri için bugün hayal bile edemediğimiz daha birçok sektörün ekonomik modelini temelden değiştirecek. NFT’ler internetten daha büyük bir devrim olabilir.

NFTZ 15 Dakikalık Mum Grafiği

24,50 dolardan işlem görmeye başlayan NFTZ şimdilik 23-24 dolar fiyat aralığında hareket etmeye devam ediyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version